Звіт Facebook: більше 2 млрд користувачів, різке зростання прибутку та інші успіхи за квартал

27 липня 2017, 11:28
Американська Facebook Inc., якій належить найбільша у світі соціальна мережа, збільшила чистий прибуток у другому кварталі 2017 року на 71% завдяки швидкому зростанню рекламної виручки

"У нас були хороший другий квартал і хороше перше півріччя. Наше співтовариство досягло 2 млрд людей, і ми прагнемо зблизити жителів світу", - заявив засновник і глава компанії Марк Цукерберг, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Як повідомляється в прес-релізі Facebook, чистий прибуток у квітні-червні підскочив до $3,89 млрд, або $1,32 у розрахунку на акцію, у порівнянні з $2,28 млрд, або $0,78 на акцію, за аналогічний період минулого року.

Виручка компанії підвищилася на 44,8% - з $6,4 млрд до $9,32 млрд. Експерти, опитані FactSet, в середньому прогнозували чистий прибуток Facebook на рівні $1,12 на акцію при виручці в $9,2 млрд.

Доходи соцмережі від реклами в минулому кварталі зросли на 47% - до $9,1 млрд. Близько 87% виручки від реклами в першому кварталі компанія отримала з мобільних пристроїв у порівнянні з 84% роком раніше.

Разом з тим вже рік Facebook в кожному кварталі попереджає про уповільнення зростання доходів від реклами, проте поки ці побоювання не стали реальністю. Головний фінансовий директор Facebook Девід Венер в ході телеконференції сказав, що очікує ослаблення зростання рекламної виручки в III кварталі.

Керівники соцмережі відзначили, що вартість розміщення реклами в Facebook зросла у зв'язку зі збільшенням попиту рекламодавців. Середня ціна розміщення підскочила на 24%, в тому числі через зростання частки дорожчої відеореклами.

Місячна аудиторія Facebook зросла на 17% в річному вираженні, до 2,01 млрд осіб при очікуваному підвищенні до 1,93 мрлд. Кількість користувачів соцмережі зі щоденною активністю облікового запису зросла також на 17% - до 1,32 млрд, що співпало з прогнозом.

Також Цукерберг розповів в ході телеконференції, що місячна аудиторія WhatsApp досягла 1,3 млрд користувачів, при цьому 1 млрд людей користуються месенджером щодня. В облікові записи WhatsApp Status (клон Snapchat Stories) кожен день заходять більше 250 млн користувачів.

За оцінками аналітичної фірми eMarketer, нетто-виручка Facebook в сегменті цифрової реклами збільшиться в 2017 році на 35% - до $36,29 млрд. Акції Facebook подорожчали на 3,3% на додаткових торгах після закриття основної сесії в Нью-Йорку в середу. Капіталізація компанії з початку 2017 року зросла на 44%, до $480 млрд.

Аналітики поліпшують рейтинги акцій Facebook і відзначають, що ринкова вартість компанії може перевищити $500 млрд вже в четвер. Facebook стане всього лише п'ятою компанією в цьому клубі. Напередодні Amazon.com Inc. подолала позначку в $500 млрд вперше в своїй історії, раніше цього домагалися тільки Apple, Microsoft і Alphabet (материнська компанія Google).

Нагадаємо, український сегмент Facebook, за оцінками самої мережі, виріс до 10 млн акаунтів. Це в першу чергу - наслідок блокувань російських сайтів, в тому числі - соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники, які довгий час були в топі популярних сайтів уанету.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X