Зомбі на ім’я Nokia. Все, що потрібно знати про повернення легендарного бренда
Ті, хто вважає, що нинішня Nokia — це просто спроба трохи заробити на кнопкових телефонах, що своєю назвою і дизайном нагадують про золоті днинки, помиляються. Справа тут зовсім не в ностальгії за «змійкою».
Ті, хто міцно асоціює сьогоднішній бренд Nokia з тією старою доброю фінською компанією, що випускала культові телефони 8110, 3310 і смартфони N-Series, теж помиляються. Бренд Nokia тепер розділений між компанією Nokia, що займається мережевим обладнанням, і компанією HMD Group, яка займається смартфонами.
Під брендом Nokia сьогодні розвиваються відразу кілька цікавих проектів і напрямів. І все це виходить далеко за межі ностальгічного воскресіння кнопкового телефону 3310.
Отже, що таке Nokia сьогодні і чи варто чекати від компанії гучних проривів?

Смартфони Nokia
Тріумфальне повернення бренда Nokia на Мобільному конгресі в Барселоні найбільше запам'яталося завдяки воскресінню моделі 3310. Культовий телефон отримав кольоровий екран і камеру, але успадкував старий дизайн і навіть легендарну гру «змійка».
Втім, аналітики налаштовані дуже скептично. Багато хто назвав випуск оновленої Nokia 3310 банальною «спекуляцією» на тему колись культової моделі і не думають, що вона буде добре продаватися.
Три Android-смартфони Nokia, які були представлені на виставці, також зустріли досить прохолодно. А даремно. У них є, як мінімум, один великий плюс – «голий» Android, без надбудов і передвстановленого софту. Тобто, по суті, сьогодні саме смартфони Nokia є справжнім спадкоємцем спочилої минулого року лінійки Nexus, яку так любили гіки.
Google замість неї випускає власні смартфони Pixel. Вони досить непогані, але виступають в преміальному сегменті. А серед дешевших смартфонів практично не зустріти пристроїв, що працюють під управлінням стокового Android. Зазвичай виробники намагаються виділятися й зробити систему максимально схожою на дітища інших компаній, зокрема встановлюють програми, які потім не можна видалити штатними засобами.
Рішення Nokia не чіпати Android виглядає в цих умовах майже героїчним і може привернути до смартфонів компанії певну частку покупців.
В іншому дива не сталося. Нові дітища Nokia являють собою типові для сучасного ринку смартфони — як за начинкою, так і за дизайном. І за ціною теж. Нічого такого, що змусило б заговорити про швидкий кінець Huawei та Meizu, легендарний бренд Nokia на ринок не приніс.

Nokia 3 представляє собою простенький смартфон з 5-дюймовим екраном, процесором MediaTek, 2 ГБ оперативної пам'яті і 16 ГБ вбудованою (є підтримка карт пам'яті), 8-мегапіксельною камерою. Корпус виготовлений з пластику. Заявлена ціна в Європі — 140 євро.
Nokia 5 вже може похвалитися металевим корпусом, процесором Qualcomm Snapdragon 430, сканером відбитків пальців і 13-мегапіксельною камерою. У неї також 2 ГБ оперативної пам'яті і 16 ГБ вбудованої. Ціна в Європі — 190 євро.
Нарешті, Nokia 6 відрізняється більшою діагоналлю екрана (5,5 дюйма) і 16-мегапіксельною камерою (за першими тестами, досить непоганою). Проста версія з 3 ГБ оперативної пам'яті коштує 230 євро. Версія Arte Black відрізняється не тільки кольором корпусу, але й наявністю 4 Гб оперативної пам'яті і 128 ГБ вбудованої. Її ціна вже 300 євро.
Не рахуючи чистого Android і гіпотетично відмінної камери, в старшій моделі нічого особливо цікавого Nokia не показала. Але якусь частку ринку ці пристрої безумовно зможуть зайняти.
НВ також писало про те, коли смартфони Nokia з'являться в Україні.
Портативні гаджети Nokia
У 2016 році Nokia придбала компанію Withings за $120 млн. Починаючи з поточного року всі гаджети, що випускаються цим французьким виробником, будуть гордо нести бренд Nokia.
Серед цих гаджетів — фітнес-трекери, розумні ваги, монітори тиску, термометри тощо.
Іншими словами, Nokia має намір бути досить помітним гравцем на ринку гаджетів, що носяться, і телемедицини. У США вже на стадії випробування з більш ніж 60 тис. учасників знаходиться система Patient Care Platform, створена в Nokia. Ця система дозволяє лікареві в режимі реального часу відслідковувати стан здоров'я пацієнта за допомогою гаджетів Withings.

Інтернет речей
Nokia активно розвиває цей напрям. У компанії є проект WING, це глобальна мережа, що дозволяє об'єднати найрізноманітніші пристрої у всьому світі. Сюди входить і управління флотом «розумних» автомобілів, і роутери для управління електричними мережами і багато іншого.
Мережі 5G
Nokia активно залучена в процес створення 5G-мереж. У компанії є власна технологія 5G First, що включає антени, що працюють на таких частотах як 3,5 ГГц, 4,5 ГГц, 28 ГГц, 39 ГГц.
Деякі європейські оператори зв'язку почнуть тестування цієї технології вже в 2017 році.
При цьому Nokia очікує, що найбільшими клієнтами компанії в цьому напрямі можуть стати якраз не оператори зв'язку, а інтернет-компанії, наприклад, Google і Amazon, які будують масштабні хмарні структури більш швидкими темпами, ніж стільникові оператори.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.