ЗМІ: IT-флешмоб, присвячений ностальгії за 90-ми, виявився ініціативою прокремлівської організації

21 вересня 2015, 13:27
Флешмоб Острів 90-х, запущений російським порталом Colta.ru і пошириний на український сегмент інтернету, виявився проектом прокремлівської організації Єльцин Центр

Про це у своєму матеріалі пише ain.ua.

Повідомляється, що першими публікувати фотографії з 90-х почали російські журналісти і блогери, зокрема Олег Кашин, однак ідею швидко підхопили представники російської медіа-спільноти і ностальгічні фото захлиснули російський сегмент Facebook.

Відео дня

В той же час не всі підтримали таку ідею.

Так, Денис Довгополий опублікував у себе пост з критикою флешмобу, де нагадав, що 90-ті – це час, в який краще не повертатися.

"У ці роки було занадто багато мерзенного - злидні, спроби совка кривавими руками зачепитися за країну, формування олігархів, бандитизм, вбивства на кожному кроці", - пояснив він.

У свою чергу організатори флешмобу називають його основною метою переосмислення 90-х і підштовхування до усвідомлення того, що ці часи були не такі погані, як закарбувалися в пам'яті у населення.

"Запрошуємо разом з нами досліджувати цей світ, тому що впевнені: це не минуле. Воно не вичерпано. Там, на острові, не тільки коріння проклятих питань, що постають перед нами сьогодні, але і ключі до багатьох відповідей. А ще - джерела натхнення та азарту, яких зараз так не вистачає", - йдеться на сайті Єльцин Центр.

Відзначається, що Єльцин Центр є некомерційною організацією імені першого президента Росії, що ставить своєю метою "збереження, вивчення і осмислення історичної спадщини Бориса Єльцина в контексті політичних і соціальних подій 90-х".

Крім того, до опікунської ради центру входять перші особи російського політикуму, зокрема, керівник Адміністрації президента РФ Сергій Іванов, міністр оборони РФ Сергій Шойгу, а також глава Роснано Анатолій Чубайс.

При цьому проект Острів 90-х - не перший, метою якого є освіження пам'яті про цей період. Раніше Єльцин Центр робив проект Дев'яності. Від першої особи.

Користувачі Facebook, які не підтримали акцію, відзначають, що відродження ностальгії за 90-м рокам є однією з ліній кремлівської інформаційної політики.

"Сусідня країна туди [в лихі 90-ті] йде бадьорим кроком, і цей флешмоб спрямований на те, щоб це повернення пройшло через ностальгію не так важко, як може", - пише Довгополий.

Російський журналіст Кирило Баранов також вважає, що флешмоб спрямований на обілення російської влади за рахунок ностальгічних почуттів користувачів.

"Нам хочуть розповісти, що в 90-х було світло і барвисто, що не треба мазати чорною фарбою, що це був час свободи і можливостей і ті, хто не зміг адаптуватися, самі винні", - коментує він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X