Жителю Таїланду загрожує 32 роки в'язниці за необережний "лайк" на Facebook

14 грудня 2015, 11:06
Соціальні мережі можуть серйозно ускладнити життя. Танакорн Сіріпайбун переконався в цьому на власному досвіді

27-річний мешканець провінції Самутпракан в центральному Таїланді був заарештований за те, що лайкнув у Facebook фотографію, яка виставляє в негативному світлі короля Пхуміпона Адульядета. Тепер Сіріпайбуну загрожує до 32-х років позбавлення волі за образу королівської особи (дуже серйозний злочин в Таїланді) та комп'ютерні злочини.

Відео дня

"2 грудня він лайкнув сфальсифіковану фотографію короля і поділився нею з 608 друзями", - говорить офіцер Національної ради для миру і порядку Кол Бурін Тонгпрапа.

Необережний лайк виявився не єдиним проступком Сирипайбуна. Він також поділився інфографікою, що підтверджує звинувачення в корупції на адресу місцевої влади. Передбачається, що порушення мали місце в ході реалізації туристичного проекту Rajabhakti Park – тематичного парку, відкритого раніше в цьому році.

Нещодавно увагу місцевих правоохоронних органів привернув посол США в Таїланді. В ході виступу перед членами Клубу іноземних кореспондентів у листопаді Глін Девіс висловив стурбованість надмірно жорсткими покараннями, що застосовуються до місцевого населення за звинуваченнями в образі короля. Після цього поліція країни почала дослідчу перевірку з метою з'ясувати, чи можна розцінити слова Девіса, як образливі для монаршої особи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X