Жах в кишені. Новий смартфон Nokia викликає у людей напади тріпофобії

27 лютого 2019, 15:12

У нового Nokia 9 PureView є масив з п'яти камер на задній панелі. Після його презентації з'явилися заяви, що він викликає тріпофобію - страх скупчення маленьких отворів.

Хоча ті, хто страждає тріпофобією, без сумніву, будуть намагатися уникати покупки Nokia 9, їм, можливо, не вдасться уникнути фотографій нового смартфона, пише Science Alert .

"Коли людина фотографує вас, камера в цьому телефоні може впасти приблизно на відстані і на одній лінії, що може викликати тріпофобну реакцію. Камера дійсно має структуру, що викликає тріпофобію", - сказав в інтерв'ю психолог з Університету Ессекса у Великобританії.

Відео дня

Лише в 2013 році тріпофобія була описана в журналі, що рецензується. Раніше цей розлад не згадувався в науковій літературі. Близько 16 відсотків людей, як кажуть, відчувають цей страх різною мірою, хоча деякі експерти вважають, що насправді це зовсім не "справжня" фобія: це може бути швидше реакцією відрази, ніж страху.

Дослідження показали, що тріпофобія може бути викликана тим, що невеликі групи отворів нагадують процес розкладання, зараження і інфекції. Іншу потенційне пояснення полягає в тому, що у цих груп отворів є фіксована структура, яка збігається з плямами у хижаків і отруйних тварин.

"Деяких людей так сильно турбує вид цих об'єктів, що вони не можуть стояти поруч з ними. Феномен, який, ймовірно, має еволюційну основу, може бути більш поширеним, ніж ми думаємо", - сказала в минулому році психолог Стелла Лоренцо з Університету Еморі в Атланті, яка вивчала зв'язок між тріпофобією і відразою.

Судячи з деяких реакцій в Twitter, кластера камер достатньо, щоб відлякати кількох потенційних покупців. Оскільки виробники смартфонів додають все більше і більше об'єктивів в свої масиви камер, можливо, це проблема, з якою психологи будуть все частіше стикатися в майбутньому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X