Маленькі і потужні. Як відмова від кремнію змінить ринок зарядних пристроїв

31 січня 2019, 14:30

Китайська компанія Anker презентувала новий тип зарядних пристроїв. Замість кремнію компанія використовує більш компактні матеріали.

Дивлячись на сучасні технології типу бездротової зарядки NFC, універсальні порти USB-C і різні компактні блоки зарядних пристроїв, навіть не віриться, що якихось 10 років тому ми користувалися товстою зарядкою для Nokia та метрами широких дротів, які досі у багатьох припадають пилом на шафах.

Відео дня

Але, тепер, навіть найбільш просунуті зарядки стають занадто великими і неефективними для вимогливого ринку споживчої електроніки. Враховуючи це, китайська компанія Anker вирішила повністю змінити підхід до виробництва зарядних пристроїв. У своїх нових моделях RavPower 45W і PowerPort Atom PD 1, інженери Anker вперше відмовилися від крменію на користь нітрид галію.

Через кілька місяців після виходу революційних зарядок, журналісти видання The Verge протестували нову непопулярну технологію і, схоже, на неї чекає велике майбутнє.

По-перше, 30 і 45-ватні зарядки вийшли набагато меншими, ніж їх кремнієві аналоги з такою ж потужністю. Але це далеко не головне, адже в Anker змогли вирішити головні проблеми зарядних пристроїв, - перегрів та енергоефективність.

Повідомляється, що мініатюрні пристрої RavPower і PowerPort Atom PD 1 не тільки економлять місце в сумках та кишенях користувачів, але і споживають набагато менше електроенергії.

The Verge пише, що 30-ватного PowerPort Atom PD 1 буде недостатньо для зарядки пристроїв з екранами, діагональ яких перевищує 13 дюймів (хіба що ви будете заряджати їх у сплячому режимі).

В іншому ж, для зарядки смартфонів, планшетів, портативних ігрових консолей, навушників і будь-чого з входом USB-С, цьому пристрою практично немає рівних, тим більше за таку ціну - $29,9.

Якщо ви хочете більше потужності - пожертвувати компактністю все ж доведеться. 45-ватний RavPower має трохи іншу форму і більші розміри, але з легкістю підійде навіть для зарядки ноутбуків з 15-дюймовим екраном.

The Verge
Фото: The Verge

Попри те, що такі моделі Anker вже виграють по ефективності та розміру у аналогічних кремнієвих конкурентів враховуючи Apple, китайська компанія готує ще більш потужні PowerPort Atom PD 2 60W і PowerPort Atom PD 4 100W, що повинні вийти пізніше у цьому році.

Очевидно, головним недоліком зарядних пристроїв нового типу є їх непопулярність, небажання виробників пускати на ринок такого гравця і повністю переходити на іншу технологію. Але, як і з будь-якою революційною інновацією - це лише справа часу.

Нагадаємо, днями дослідники з Массачусетського технологічного інституту змогли перетворити сигнал Wi-Fi в електроенергію для зарядки електроніки.

Zhang et al./Nature
Фото: Zhang et al./Nature

Гнучка антена, що перетворює електромагнітну енергію на постійний струм, називається ректенна. Двомірний напівпровідник може виробляти близько 40 мікроват, чого вистачить для живлення світлодіода або кремнієвих чіпів.

Гнучку ректенну можна розгорнути на великих площах, типу шпалер, або використовувати в невеликих портативних пристроях, таких як гнучкі смартфони. Цю технологію можуть використовувати навіть у медичних імплантатах.

Новинка має відносно низьку вартість у великих масштабах, і зараз команда працює над створенням більших систем для підвищення ефективності їх роботи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X