За ваші гроші. Хто заплатить за глобальне прослуховування в українському інтернеті

6 вересня 2017, 13:46
Уряд має намір змусити операторів за власний рахунок встановити обладнання для стеження. За задумом чиновників, це допоможе спецслужбам контролювати, як блокуються заборонені сайти з РФ

Український уряд черговий раз спробував отримати більше влади над операторами та інтернет-користувачами. Державна служба спецзв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ), що частково виконує функції галузевого міністерства, підготувала проект постанови Кабінету Міністрів, у якій, зокрема, є пункт: зобов’язати великих телеком-операторів за власний рахунок встановити обладнання для моніторингу.

Відео дня

Саме так, на думку авторів документу, можна ретельно виконати президентський указ про блокування заборонених сайтів із Російської Федерації. Хоча як різні органи влади використовують інструменти для стеження, свідчили неодноразові "зливи" прослуховування навіть політиків найвищого рангу.

Подібні спроби уряд і різні органи центральної влади здійснювали неодноразово. Однак досі інтернет-провайдерам вдавалося протистояти таким крокам, сумнівним із точки зору дотримання демократичних свобод. Якщо ж цього разу у спецслужб вийде "проштовхнути" такі бажані для них законодавчі зміни, то вартість обладнання, яке оператори змушені будуть закупити та встановити, ляже на плечі й гаманці простих споживачів.

Подібні кроки української влади перегукуються із закручуванням гайок у нашого найближчого північно-східного сусіда. Роскомнадзор і спецслужби РФ отримують все більше повноважень для того, щоби контролювати інтернет і гравців ринку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X