З-під землі дістанемо. Apple шукає нові шляхи отримання кобальту для виробництва iPhone – ЗМІ

21 лютого 2018, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найбагатший виробник смартфонів вступив у конкуренцію з автовиробниками за метал, потрібний для виробництва як мобільних телефонів, так і електромобілів.

Apple вступила у прямі переговори з компаніями, які видобувають кобальт – ключовий метал, необхідний для виробництва акумуляторів. Про це сьогодні повідомив Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела. Так яблучна корпорація прагне гарантувати собі достатні ресурси з огляду на зростаюче виробництво електрокарів.

Відео дня

Виробник культових iPhone є одним із найбільших споживачів кобальту у світі. Близько четверті світового обсягу кобальту використовується для виготовлення батарей для смартфонів.

Apple, за неофіційними даними, прагне укласти довгострокові угоди з шахтарями, які би забезпечили достатній запас кобальту щонайменше на п’ять років. Серед інших претендентів на цю сировину – BMW і Volkswagen. Які оголосили про свої амбітні плани з випуску електротранспорту у найближчому майбутньому.

Для виробництва однієї батареї для мобільного телефону потрібно приблизно 8 грам очищеного кобальту. Водночас для виготовлення одного акумулятора для електромобіля потрібно в тисячу разів більше цього металу. За останні 18 місяців ціна кобальту зросла утричі і становить $80 тис. за метричну тонну. Дві третини запасів цього металу – у Демократичній Республіці Конго, де ніколи не було мирної зміни влади і використовується дитяча праця.

У 2016 році світовий видобуток кобальту становив 48,9 тис. т, а в 2017 – 55,4 тис. т. За прогнозами, обсяги зростуть до 74,5 тис. т у 2020 році. У 2025 році цей показник збільшиться до 159,9 тис. т, а в 2030-му – 324,3 тис. т.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X