Apple, бережися. Xiaomi, Oppo і Vivo працюють над спільним протоколом передачі даних

19 серпня 2019, 17:02

Три найбільших китайських виробника смартфонів вирішили створити свою альтернативу яблучному протоколу AirDrop.

Про це повідомив в WeChat офіційний представник компанії Xiaomi.

Новий протокол передачі даних буде працювати на смартфонах всіх трьох компаній - Xiaomi, Oppo і Vivo. Їх оболонки Android - у Xiaomi це MIUI, у Oppo - ColorOS, у Vivo - FuntouchOS - будуть поставляти з підтримкою нового протоколу.

Відео дня

В основі його роботи - Bluetooth за яким пристрої будуть контактувати, і WiFi, за яким будуть передаватися дані зі швидкістю до 20 Мбіт / сек.

Таким чином, новий протокол стане альтернативою пропрієтарного протоколу AirDrop, який використовується компанією Apple.

Як і AirDrop, новий протокол буде використовуватися для прямої передачі файлів між смартфонами на близькій відстані.

Бета-версія протоколу буде показана вже в кінці серпня. За словами представника Xiaomi, інші виробники цілком можуть приєднатися до трьох компаній, що працює над протоколом. На даний момент, тріо Xiaomi, Oppo і Vivo займають 49% китайського ринку смартфонів.

Їх бажання створити свій протокол цілком зрозуміло, враховуючи, що Google ніяк не може визначитися зі своєю альтернативою яблучному AirDrop.

Починаючи з Android 4.0 користувачі отримали Android Beam - сервіс передачі даних на основі NFC. Однак в Android Q цього протоколу вже немає. Тепер Google робить ставку на Fast Share, який працює на основі Bluetooth.

Однак, Fast Share, навіть будучи хорошим сервісом, може не влаштовувати китайських виробників, оскільки є частиною Google Play Services.

У Китаї величезна кількість смартфонів продаються без інтегрованих сервісів Google. Таким чином китайські користувачі отримують пристрої, що не мають вбудованого сервісу, який міг би конкурувати з Apple AirDrop.

На думку експертів, створення свого протоколу трійкою Xiaomi, Oppo і Vivo може стати цікавим аргументом у війні цих виробників з Apple на китайському ринку. Головна інтрига - чи приєднається до цього руху найбільший китайський виробник Huawei (34% китайського ринку смартфонів).

Теоретично, Huawei міг би не тільки підключитися до процесу, а й, образно кажучи, очолити його. Компанія шукає способи знизити залежність від Android і сервісів Google. Нещодавно була представлена HarmonyOS, власна операційна система Huawei. Свій протокол передачі даних між смартфонами міг би стати відмінним доповненням до неї.

Показати ще новини
Радіо NV
X