Wikileaks звинуватив ЦРУ в атаках на Wi-fi роутери користувачів

16 червня 2017, 15:37
ЦРУ з 2007 року зламувало роутери як мінімум десяти виробників, в тому числі компаній D-Link і Linksys

Контроль над пристроями спецслужби нібито отримували за допомогою прошивки CherryBlossom, яку ЦРУ розробило спільно зі Стенфордським науково-дослідним інститутом, пише Ars Technica.

Відео дня

Ця прошивка дозволяє відстежувати інтернет-активність користувачів, підключених до бездротового роутера Wi-Fi. Софт вміє перевіряти мережевий трафік в пошуку адрес електронної пошти, логінів та іншої інформації, а також перенаправляти браузер. Принцип роботи прошивки схожий на інші методи злому роутерів.

Керівництво по налаштуванню CherryBlossom займає 175 сторінок. Прошивка може працювати в широкому діапазоні маршрутизаторів. Фахівці не розкрили потенційної кількості пристроїв або жертв, які могли потрапити під атаку, але відзначили, що йдеться в тому числі і про публічні точки доступу.

Відзначимо, співробітники ЦРУ відмовилися підтвердити або спростувати достовірність документів про CherryBlossom, але на підставі кількості сторінок та унікальних деталей, домінує точка зору про те, що документи є фактичними матеріалами ЦРУ. За оприлюдненими матеріалами не можна зрозуміти, наскільки широко ЦРУ використовувало CherryBlossom.

Витік Wikileaks не включає в себе вихідний код або виконавчі файли, які дозволили б іншим групам хакерів скористатися методами ЦРУ.

Раніше НВ повідомляло, що засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж має намір попросити політичного притулку у Франції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X