Випрасувати забули. Як Samsung приховує головну ваду гнучкого екрану Galaxy Fold
Після презентації гнучкого смартфона Samsung Galaxy Fold, головний редактор Phone Scoop зміг зняти гаджет з іншого ракурсу і показав, що приховують представники компанії.
За останній тиждень словосполучення "гнучкий смартфон" перевищило в мережі всі допустимі ліміти. Причиною надлишку інформації про це стали презентації спершу смартфона-планшета з екраном, що згинається Samsung Galaxy Fold, а пізніше – аналогічного пристрою від китайського виробника Huawei Mate X.
НВ вже писало в чому головні відмінності гаджетів, що конкурують, включаючи більший обсяг оперативної пам'яті у Samsung, екран з більшою діагоналлю у Huawei, ну і, звичайно ж, ціну, адже вартість Mate X складає $ 2600, а Galaxy Fold – $ 1980.
Мабуть, через таку дорожнечу пристроїв, ні представники Samsung, ні співробітники Huawei не дозволили публіці випробувати гаджети після їх презентації 20 лютого в Сан-Франциско і 24 лютого в Барселоні відповідно.
Але, журналісти – народ не тільки цікавий, але і критичний, тому першим гнучким флагманом від популярних виробників смартфонів добряче дісталося вже зараз, хоча в руки користувачів вони потраплять тільки через кілька місяців.
Серед основних недоліків експерти виділяють товщину нових гаджетів, адже в складеному стані Mate X займає 1,1 см простору у вашій кишені, а Galaxy Fold – цілих 1,7 см, що є неприйнятним для сучасних тоненьких і витончених чорних дзеркал.

Крім цього, користувачі стурбовані тривалістю роботи механізму згинання і якістю його складання, адже відкриті елементи тягнуть за собою потрапляння всередину бруду і пилу, що значно погіршує стандарт ступеня захисту зовнішньої оболонки смартфонів IP.
Мовчать виробники і про спеціальне програмне забезпечення, яке необхідно для нових гнучких екранів.

Докидаючи дьогтю в бочку, де і так майже немає меду, журналісти видання Gizmodo помітили, як Samsung намагається приховати ще один значний недолік технології згинати смартфона – складку посередні екрану.
Незважаючи на тверді матеріали в дисплеї, при складанні їх навпіл, по центру залишається поздовжня зморшка, як в зігнутому аркуші паперу. Щоб приховати цей мінус, маркетологи Samsung помістили Galaxy Fold у спеціальну вітрину з відбиваючим склом.

Але, при перегляді будь-якого зображення на екрані, по центру, якраз в лінії вигину, видно тьмяну смугу, неначе після неякісного прасування стрілок на сорочці.

Під час презентації і на рекламному фото Galaxy Fold, менеджерам Samsung вдалося приховати зморшку за рахунок зображення метелика, яка не перетинає центральну частину смартфона.

Подібний прийом використовували і в Apple, коли встановлювали затемнену по краях картинку на заставку iPhone XS, намагаючись приховати неабияк набридлу багатьом моноброву.

Як у випадку з iPhone, так і з новим Galaxy Fold, користувачі все одно впізнали справжнє обличчя гаджетів. Не те, щоб компанії втюхують кота в мішку, але за дві тисячі доларів (а у випадку з Huawei Mate X – майже три) виходить трохи прикро.
Головний редактор Phone Scoop зміг зняти перший гнучкий смартфон Samsung що називається з неробочого боку, і в такому ракурсі вигин на екрані виглядає як глибокий поріз від ножа на старій кухонній дошці.
Звичайно, якщо дивитися на пристрій прямо і включити досить яскраве зображення, то, можливо, зморшку буде видно не так сильно. Але чи захочуть цього клієнти Samsung і Huawei, які за ці ж гроші могли б купити відразу кілька флагманських моделей з класичним дисплеєм?
Питань до нової гнучкої технології з'являється все більше, а відповідей на те, навіщо комусь знадобиться "перетелефон-недопланшет" поки що, на жаль, небагато.
Що ж, будемо сподіватися, що як і будь-яка революційна технологія, спершу несприйнята сучасниками, незабаром стане справжнім хітом і переверне правила гри на ринку. Правда, навряд чи це станеться в найближчі кілька років.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.