Великобританія представила концепт екіпірування "солдата майбутнього"

18 вересня 2015, 13:41
Міністерство оборони Великобританії представило концепцію екіпірування "солдата майбутнього", повідомляє N+1

Повідомляється, що інноваційні технології дозволять солдату контролювати свій стан і обмінюватися різною інформацією з іншими бійцями в підрозділі.

Ефективний обмін інформацією забезпечить портативний комп'ютер, в комплект входить каска з інтегрованими сенсорами, системою захисту слуху та елементами живлення. Швидкозмінний бронежилет оснащений декількома бездротовими сенсорами для контролю стану солдата і вбудованою батареєю для живлення різного електронного обладнання.

Відео дня

Наприклад, концепція екіпірування передбачає оснащення бійців "розумними" годинниками, які можуть контролювати серцебиття, частоту дихання і ряд інших фізіологічних параметрів. Крім того, солдати можуть отримати "розумні" окуляри з вбудованими відеокамерами і навушниками. Важливо, що окуляри будуть виконувати роль нашоломного дисплея зі зручним представленням актуальної інформації (компас, відомості про місцезнаходження бійця або інших солдатів у підрозділі).

У безпосередній захист органів бійця входять настроювані м'які наплічники і вбудована система розподілу навантаження. Нарешті, зброю, яка увійде до складу екіпірування, отримають системи, завдяки яким можна передавати інформацію іншим бійцям, наприклад, зображення, напрямок прицілювання або відстань до мети.

Розробкою нового оснащення бійців займається міністерство оборони Великобританії спільно з приватними компаніями в рамках програми Future Soldier Vision.

Очікується, що деякі технології можуть почати надходити у війська починаючи з 2025 року.

Нагадаємо, інноваційні розробки пропонуються не тільки в області екіпірування, але і в кораблебудуванні. Зокрема, британскі інженери розробили бойовий корабель майбутнього - лінкор Dreadnought 2050 в проекті якого, замість щогл передбачені безпілотні літальні апарати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X