Великий брат. Дослідники навчили штучний інтелект розпізнавати обличчя протестувальників у масках

7 вересня 2017, 11:45
Група вчених з Індії та Великої Британії тренує штучний інтелект ідентифікувати учасників протесту з частково прихованими обличчями

Система визначає 14 точок на обличчі та вимірює відстань між ними, щоб розпізнати людей, пише The Next Web .

Штучний інтелект тренували за допомогою двох наборів даних, що містять 2000 зображень людей попарно - одне з простим фоном, а інше з більш різноманітними елементами, в тому числі з іншими людьми на знімку. Міжнародна команда розробників змогла добитися успіху у визначенні об'єктів у маскуванні в 56 відсотках випадків.

Відео дня

Завдяки тому що система з легкістю визначає відкриті частини обличчя, все інше вона може добудувати. Творці алгоритму зізналися, що створювали його не заради придушення протестів та мітингів.

"Чесно кажучи, коли я намагався придумати цей метод, то був зосереджений на злочинцях", - пояснив один з авторів розробки, Амаржот Сінгх.

Раніше НВ повідомляло, що фахівці в галузі штучного інтелекту тренують ботів Facebook зчитувати міміку людини під час розмови. Дослідники тренували ботів, використовуючи серію відео людей, що говорять по Skype, де обличчя кожного учасника було чітко видно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X