Вчені з'ясували, як залежність від смартфонів змінює мозок

4 грудня 2017, 14:34
Американські дослідники виявили зміни хімічного складу мозку у людей, які є залежними від смартфонів

Таких висновків дійшли вчені з Радіологічного товариства Північної Америки, повідомляє UberGizmo.

Під час дослідження використовувалася магнітно-резонансна спектроскопія для вивчення мозку 19 підлітків, які надмірно захоплюються смартфонами і інтернетом. Для протиставлення було вибрано стільки ж "незалежних" учасників приблизно такого ж віку.

Відео дня

Результати показали, що, порівняно зі здоровими тинейджерами, рівень гамма-аміномасляної кислоти в передній поясній корі мозку підлітків із залежністю був підвищеним, нагадуючи стан мозку осіб, які страждають депресією і тривожністю.

На думку дослідників, підвищення рівня гамма-аміномасляної кислоти може бути пов'язано з "функціональною втратою інтеграції і регулювання обробки в когнітивній та емоційній нейронній мережі". У той же час, на думку авторів роботи, для встановлення однозначного взаємозв'язку необхідні подальші дослідження.

Раніше НВ розповідало про те, що дослідники з США та Іспанії показали, як комп'ютерні ігри розвивають увагу та викликають залежність. З'ясувалося, що процес ігор впливає на нашу увагу і деякі дослідження показали, що гравці показують поліпшення в декількох типах уваги, таких, як постійна увага або селективна увага. Також існують докази, що відеоігри можуть збільшити розмір і ефективність ділянок мозку, пов'язаних з візуально - просторовою орієнтацією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X