Вчені створили окуляри, які дозволяють обманювати програмне забезпечення для розпізнавання облич

3 листопада 2016, 12:10
Дослідники з університету Карнегі-Меллон у Піттсбурзі показали гаджет, який може обдурити комерційні системи розпізнавання облич і ввести в оману програму, що визначає власника рахунку

Вартує нове пристрій 22 центи і являє собою незвичайні окуляри з різнобарвною оправою і без скелець, пише Huffington Post.

Вартість такого пристрою складає всього 22 центи, а надрукували їх на 3D-принтері.

Відео дня

Програмне забезпечення використовує глибокі нейронні мережі для аналізу мільйонів граней і розрізняє обличчя, спираючись передусім на такі об'єкти, як носи і брови. І різнокольорові окуляри дозволяють порушити роботу систем розпізнавання облич в 90 відсотків випадків за рахунок того, що змінює колір областей біля очей та носа.

Зокрема, жінку з азіатсько-тихоокеанського регіону в таких окулярах комп'ютер прийняв за чоловіка близькосхідної зовнішності. А білому чоловікові за допомогою окулярів вдалося досягти 87,7-процентної схожості з актрисою Мілою Йовович.

Вверху - люди в очках, внизу - результат компьютерного распознавания их лиц
Вверху - люди в очках, внизу - результат компьютерного распознавания их лиц Фото:

Зазначимо, що випробування проходило в цифровому вигляді, тобто з використанням фотографій. За словами дослідників, відсоток успіху в реальному світі може бути нижче, ніж отриманий в експерименті результат у 87,7%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X