В Україні створена унікальна соцмережа для любителів мистецтва

29 січня 2016, 08:06
Додаток, створений українськими розробниками, носить назву One Day Auction (ODA). Він поєднує в собі соціальну мережу, торговельну та освітню майданчики

Як розповіла НВ Ольга Нікітова, CEO ODA, у світі існують майданчики з продажу предметів мистецтва (наприклад, Paddle8, ArtNet, Artsy, Saatchi Online). Однак ідея об'єднання її з соціальною мережею – ноу-хау, якого у конкурентів немає.

Відео дня

За словами пані Нікітовой, на ODA користувачі зможуть ставити лайки і залишати коментарі, читати про художників і скульпторів, підписуватися на додаткові сервіси. Незабаром можливостей стане ще більше. У додатку з'являться групи за інтересами, стрічка активності друзів і список лайків. Крім того, користувачі зможуть стежити за виставками, аукціонами та іншими культурними подіями і створювати івенти.

Здійснювати покупки на ODA можна через одноденні аукціони. Роботи, не куплені в ході торгів, не будуть пропадати. Їх також можна буде купити, але "за іншою ціною і без азарту аукціонних торгів", зазначає Ольга. Ціновий діапазон на One Day Auction – від $50 до $10000.

One Day Auction
One Day Auction Фото:

"Світовий ринок онлайн-продажів предметів мистецтва постійно зростає. – каже Ольга Нікітова. - У 2013 році обсяг світового онлайн арт-ринку в грошовому вираженні склав $1,57 млрд., в 2014 році цей показник склав $2,64 млрд. Прогноз на 2019 рік – $6,3 млрд. Ця ніша на світовому ринку не заповнена. В Україні її поки не існує".

З часом асортимент буде включати "все, що можна колекціонувати – від предметів декоративно-прикладного мистецтва і живопису, до колекційного вина і раритетних автомобілів".

Виставляти роботи для демонстрації і покупки на ODA зможуть аукціонні будинки, галереї та приватні дилери. Причому перед цим їм потрібно пройти "надійну систему перевірки". Художники зможуть виставляти свої роботи тільки через них.

Втім, програма має зацікавити не лише професіоналів. "Величезна аудиторія, як в Україні, так і в світовому масштабі. Це всі, кого цікавить мистецтво. І не тільки його купівля або продаж, але і вивчення", - говорить CEO One Day Auction.

Освітня частина на ODA буде забезпечуватися контентом, зібраним з усього світу, який оновлюється щодня. Таким чином, додаток буде служити "бібліотекою з мистецтва різних країн світу".

Додаток працює з усіма видами мобільних платформ, і доступний безкоштовно.

Як наголошується в офіційному прес-релізі ODA, початкові інвестиції в проект склали $200 тис. Наразі компанія веде переговори з "великими світовими компаніями, які дуже зацікавлені в інвестиціях в One Day Auction.

Показати ще новини
Радіо NV
X