В Італії почали розслідування відносно Apple за уповільнення смартфонів

22 січня 2018, 12:37

Антимонопольна служба Італії почала розслідування у зв'язку з твердженнями про те, що корпорація Apple використовує оновлення програмного забезпечення, щоб уповільнити свої мобільні телефони.

Компанію звинувачують в тому, що вона приховувала факт уповільнення пристроїв після поновлення до нових версій прошивки, повідомляє агентство Reuters.

Подібне розслідування ведеться і щодо Samsung Electronics. Чиновники відзначають, що фірми з США і Південної Кореї могли порушити чотири окремих статті законодавства Італії про захист прав споживачів. Якщо виробників визнають винними, обидві компанії повинні будуть виплатити багатомільйонні штрафи.

Відео дня

На думку італійських чиновників, корпорації недобросовісно поводились з покупцями їх продукції, використовуючи недоліки попередніх моделей гаджетів, щоб споживачі були змушені купувати нові пристрої.

Apple і Samsung поки не прокоментували звинувачення на свою адресу. Цікаво, що Apple раніше визнала факт уповільнення своїх смартфонів зі старінням батареї. А ось Samsung випустила заяву про те, що вона не практикує подібні методи.

Компанія Apple також зіткнулася з правової скаргою у Франції, де так зване "заплановане старіння" суперечить закону. Також судові позови раніше були подані в Каліфорнії, Нью-Йорку та Іллінойсі.

Нагадаємо, в кінці грудня 2017 року Apple в своїй заяві визнала, що спеціально уповільнює старі моделі iPhone.

Як писало НВ, таким чином інженери компанії намагаються знизити піки енергоспоживання, які можуть привести до виключення старих моделей. Справа в тому, що через зменшення максимальної місткості літій-іонний батарей вони не можуть видавати необхідний струм при піковому навантаженні на процесор.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X