Успіхи на онлайн-фронті. В ООН розповіли, як Youtube і Facebook борються з вербуванням бойовиків

9 жовтня 2015, 18:02
Експерти ООН попереджають, що терористичні угруповання ведуть в інтернеті великомасштабну кампанію з вербування бойовиків, у тому числі через соціальні мережі та популярні ресурси

Близько 14 млн відеозаписів, націлених на вербування бойовиків або пов'язаних із терористичною діяльністю, було видалено з інтернет-сервісу YouTube за останні два роки. Про це повідомив у вівторок журналістам голова виконавчого директорату Контртерористичного комітету Ради Безпеки ООН Жан-Поля Лаборде, передає РБК-Україна.

Відео дня

За його словами, терористичні угруповання, в тому числі "Ісламська держава" (ІД) ведуть в інтернеті великомасштабну кампанію з вербування бойовиків, у тому числі через соціальні мережі та популярні ресурси. "Ми знаємо, що 14 млн відеозаписів були видалені з YouTube", - сказав Лаборд, висловивши вдячність приватним компаніям, які допомагають міжнародній спільноті боротися з розгулом екстремізму.

Глава ВДКТК зазначив, що свою лепту вносить і найбільша соціальна мережа Facebook. "Щотижня Facebook отримує близько 1 млн повідомлень про елементи, які можуть бути пов'язані з феноменом іноземних бойовиків або з войовничим екстремізмом. Фейсбук займається цим питанням", - підкреслив він.

У новій доповіді контртерористичного комітету РБ ООН повідомляється, що в період з вересня по грудень 2014 року прихильники ІД використовували близько 46 тис. облікових записів у мережі Twitter. "Величезне охоплення населення інформаційно-комунікаційними технологіями забезпечує вербувальникам терористів глобальний доступ до потенційних новобранців", - йдеться в документі.

Експерти ООН попереджають, що вербувальники "можуть пристосовувати свої послання до певних сегментів цільової аудиторії, у тому числі неповнолітніх і молодих людей". "В одних посланнях ІД містяться зображення крайнього насильства (наприклад, відеозаписи страт відсіканням голови або зображення невинних жертв, нібито вбитих ворогами ІДІЛ); в інших - робиться спроба представити ІД в привабливому і сприятливому світлі; а в третіх - містяться ідеологічні висловлювання, репортажі із зон конфлікту або погрози", - констатують у всесвітній організації.

Нагадаємо, міжнародна телекомпанія Аль-Джазіра дізналася про азербайджанських вербувальників ІДІЛ, які працюють в українському Харкові.

Показати ще новини
Радіо НВ
X