Український Mars Hopper переміг на всесвітньому хакатоні NASA

27 травня 2016, 00:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Українська команда, що створила проект літака для Марсу Mars Hopper, перемогла на всесвітньому хакатоні NASA Space Apps Challenge в номінації People's Choice. Про це повідомляє ain.ua

"Я сподіваюся, ми зацікавили NASA своїм проектом. Якщо це так, то хотілося б, щоб Україна до нього долучилася. Коли ми розробляли проект, то розраховували на це: майже всі технології для його реалізації є в Україні. Було б чудово, якби наша країна зайняла гідне місце серед "космічних країн", - розповів інженер проекту Олександр Буткалюк.

Відео дняЗа заявою команди-творців, до останнього моменту український проект займав лише третє місце, однак після перевірки системи голосів він вийшов на перше місце. До того ж в українського проекту найвищою була і кількість переглядів на Youtube - понад 44 000.

В команду Mars Hopper входять Олександр Буткалюк, В'ячеслав Осауленко, Андрій Музиченко, Ілля Рубинський, Павло Правдюков, Микола Денисенко, Софія Буткалюк. Проект пропонує альтернативну технологію переміщення по поверхні Марсу. Хлопці розробили аналог джетпака і модель ракетоплана, який використовує в якості палива вуглекислий газ.

Нагадаємо, придуманий в Україні марсіанський літак увійшов у топ-3 конкурсу NASA, де брали участь 128 команд.


Для польотів він використовує сухий лід, що покриває поверхню на полюсах Червоної планети. Він збирає його під час посадок і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ) перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу. Літак переміщається від посадки до посадки, рухаючись "стрибками", за що його і прозвали "стрибун" (Hopper).

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X