Українських хакерів назвали кращими в світі за підсумками 2016 року

27 січня 2017, 10:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Команда "білих" хакерів з КПІ їм. Ігоря Сікорського dcua зайняла перше місце в рейтингу CTFtime за підсумками 2016 року

Українці обійшли більш ніж 12 000 команд "білих" хакерів з усього світу, в тому числі з Польщі, Росії та США, повідомляє КПІ.

Рейтинг CTFtime складається за результатами участі команд у численних змаганнях в області інформаційної безпеки та є чи не найпрестижнішим у світі. Нижче українців розташувалися тисячі команд, що представляють відомі університети і великі компанії США та інших країн, які вважаються світовими лідерами розвитку комп'ютерних технологій.

Відео дня

Сам рейтинг складається із суми балів, які команда набрала у найпрестижніших міжнародних змаганнях протягом року. У 2016 році у нього було зараховано результати майже 70 змагань, які проводилися очно або в режимі онлайн.

Команду dcua створено в 2012 році. Її беззмінним лідером і тренером є науковий співробітник ФТІ Микола Ільїн. До складу команди входять аспірант ФТІ Костянтин Ільїн, студент 5 курсу ФТІ Віктор Ситник, випускник ФТІ Овчарук Микола, випускник Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації КПІ їм. Ігоря Сікорського Андрій Данилюк та інші. Взагалі ж зараз вона налічує 43 активних гравців, переважна більшість з яких навчається або закінчив Фізтех КПІ.

"Білими хакерами" називають фахівців, здатних визначити, наскільки система захищена від зовнішніх атак кіберзлочинців, і вибудувати ефективний захист. Однак самі хакери воліють називатися дослідниками у галузі інформаційної безпеки. З 1995 року фахівці з комп'ютерної безпеки проводять відкриті змагання, в яких визначають не тільки кращих з-поміж себе, але і відточують свої знання і майстерність.

Раніше НВ повідомляло, що вміст електронної пошти помічника президента РФ Владислава Суркова, яке опинилося у розпорядженні українських хакерів з організації КиберХунта, призвело до відставок у Кремлі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X