Українські стартапери винайшли "розумне" горнятко, що визначає якість питної води

2 лютого 2016, 11:25
Засновники стартапу H2OMetr Антон Скрипник і Роман Савченко розробили горнятко Travel Cup, яке аналізує склад води, дезінфікуює її, і відправляє інформацію про неї на смартфон

Ідея Travel Cup відвідала творців "розумного" горнятка в ході навчання на програмі MS in Technology Management у Львівській бізнес-школі УКУ. Спочатку вони планували створити дещо інший пристрій.

Відео дня

"Наша перша концепція полягала в тому, щоб створити спеціальний пристрій, вмонтований у водопровід, - каже Роман Савченко. – Він не повинен був очищати воду з крана: для цього і так існує безліч фільтрів. Справа в тому, що кожен фільтр очищає воду тільки від певних видів забруднень: або від металів, або від добавок. Однак, якщо у вас у воді з'явився компонент, на який фільтр не реагує, ви про це не дізнаєтеся".

За його словами, пристрій, який був задуманий спочатку, був би "досить ресурсозатратным" і вимагав би "подальшого сервісу". Тож автори проекту переключилися на нову ідею – Travel Cup.

Як зазначає Антон Скрипник, у горнятку "є опції аналізу на рівень солей, кислотність, нітрати, температуру кореляції цих елементів". Крім того, Travel Cup "може дезінфікувати рідину" за допомогою ультрафіолетової лампи, вбудованої в кришку. Аналіз води проводиться за допомогою датчиків, вбудованих в нижню частину горнятка. Девайс також забезпечений бездротовою зарядкою і підсвіткою. Для нього було розроблено мобільний додаток, за допомогою якого передається інформація про склад води.

H2OMetr представив своє творіння на виставці IT-Arena Hi-Tech Expo. За словами Романа Савченка, тепер творці розумного горнятка прагнуть визначити, "хто буде стартовою аудиторією", коли продукт вийде на ринок. Наразі вартість пристрою, на яку орієнтуються його творці, становить $50-80. H2OMetr планує вийти з Travel Cup на Kickstarter, але залучення фінансування не є основним завданням. Інвестиціями у проект займаються самі автори.

Показати ще новини
Радіо NV
X