Uber "найняв" роботів для охорони своєї стоянки в Каліфорнії

7 липня 2016, 07:07
Робот K5, випущений компанією Knightscope, буде допомагати охоронцям стоянки Uber в Сан-Франциско. Утримання такого робота обходиться в 5 разів дешевше, ніж оплата праці охоронця-людини

K5 нагадує за формою яйце і важить 136 кг. Він оснащується численними камерами і здатний "бачити" на 360 градусів. Крім того, робот укомплектований тепловізійною камерою, датчиком погоди, камерою для розпізнавання номерних знаків, лазерним далекоміром і чотирма мікрофонами.

Відео дня

Патрулюючи територію, робот може виявляти порушників і фіксувати підозрілу активність. У нього немає ніякої зброї, але він може підняти тривогу і попередити охоронців-людей, а також зробити відеозапис того, що відбувається.

"Якщо хтось незаконно проникне на вашу територію і влаштує заворушення, у вас будуть докази, знімки людей, номерні знаки їхніх автомобілів і безліч судових доказів, яких у вас би не було раніше", - говорить представник компанії Knightscope, що створила K5, Стейсі Стівенс.

Knightscope не продає роботів, а здає їх в оренду за ціною $7 на годину. За словами Стівенс, оплата послуг охоронця-людини коштує $25-35 на годину. При цьому K2 може виконувати свої обов'язки 24 години на добу, 7 днів в тиждень.

Раніше в цьому році на виставці високих технологій в Чунціні (Китай) був представлений робот, призначений для патрулювання вулиць і охорони порядку. На відміну від K5 він може не тільки спостерігати за порушеннями з боку. Він оснащується електрошоковою зброєю, яку в разі необхідності віддалено активує оператор-людина.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X