У світі вперше за шість років збільшилися продажі настільних комп'ютерів

12 січня 2018, 12:05

У четвертому кварталі 2017 року, вперше за шість років світовий ринок персональних комп'ютерів почав зростати

Поставки ПК трохи знизилися в цілому у 2017 році, але аналітики називають минулий рік найуспішнішим для ринку після 2011 року, повідомляє агентство Bloomberg.

За даними агентства, в четвертому кварталі 2017 року виробники відвантажили 70,6 млн одиниць персональних комп'ютерів, порівняно з 70,1 млн роком раніше. Зростання продажів становило 0,7%, хоча аналітики передрікали подальше падіння попиту приблизно на 1,7% порівняно з четвертим кварталом 2016 року.

Відео дня

"Результати четвертого кварталу показали деякий прогрес в складній ситуації з роздробом і споживчими ПК, що потенційно вселяє оптимізм", - відзначає аналітик IDC Джей Чоу.

Експерт вважає, що ситуація буде поліпшуватися. Цьому сприяє поява нових рішень на ринку. Попит має підвищитися після виходу процесорів Intel з апаратним захистом від вразливостей Spectre і Meltdown.

За статистикою, продажу ПК збільшилися в четвертому кварталі 2017 року в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (крім Японії) і Латинській Америці. В Європі та країнах Близького Сходу і Африки продажі були стабільними, а в Японії зафіксоване шосте поспіль зростання в квартальному вираженні. А ось в США продажі знижуються.

Найбільшим виробником ПК стала HP Inc., яка зайняла 23,5% ринку і обійшла Lenovo. Замикає трійку лідерів Dell, за нею йде Apple, а Asustek і Acer ділять п'яте місце. Позитивною динамікою продажів у четвертому кварталі могли похвалитися тільки HP, Dell і Apple.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X