У США розробили розумні окуляри, які допомагають "тримати світ у фокусі"

16 серпня 2018, 15:04

Американські інженери з Стенфорда створили окуляри, які автоматично фокусуються на предметі, на який дивиться людина.

У них встановлені датчики відстані і руху очей, а також лінзи зі змінною фокусною відстанню, пише TechCrunch.

Ці окуляри використовують відстеження глибини і відстеження погляду, щоб привернути увагу до предметів, коли у когось, наприклад, у людей похилого віку, проблеми зі здоров'ям не дозволяють зробити це самостійно.

Відео дня

За словами провідного автора дослідження Нітіша Падманабана, це одне з найкращих рішень проблеми пресбіопії, яка проявляється в тому, що ваші очі відмовляються зосередитися на об'єктах великого плану. Це трапляється з мільйонами людей у ​​міру їх старіння, навіть у людей з відмінним зором. Зазвичай для компенсації пресбіопії використовують окуляри з різними фокусними відстанями для різних об'єктів. Існують прототипи очок із змінною фокусною відстанню, але її необхідно постійно налаштовувати вручну.

Нові окуляри можуть змінювати фокусну відстань лінз автоматично, в залежності від того, куди спрямований погляд людини. Хоча нинішній прототип явно занадто громіздкий і обмежений для комерційного застосування, концепція здається цілком обгрунтованою.

Інженери обладнали окуляри системою автофокусування, що складається з камери глибини і двох камер для відстеження положення очей. Камера у верхній частині окулярів в реальному часі створює карту глибини, яка буде показувати відстань до різних об'єктів. Одночасно з цим датчики руху очей збирають дані про направлення погляду, після чого алгоритм накладає координати точки погляду на карту глибини.

Окуляри встигають обчислити напрямок погляду і сфокусувати лінзу за 150 мілісекунд. Діапазон зміни оптичної сили лінзи становить чотири діоптрії.

В даний час команда проводить тести для вимірювання поліпшень і перевіряє будь-які можливі негативні наслідки, збої або інші скарги. Поки пристрій дуже далекий від комерціалізації, але Падманабан припустив, що деякі виробники вже вивчають цей метод.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X