У США розробили додаток для смартфона, який діагностує серцевий напад

12 листопада 2018, 12:52

Додаток AliveCor в поєднанні з двома зовнішніми датчиками дозволяє швидко діагностувати одну з різновидів інфаркту міокарда.

Додаток на смартфоні виявився майже настільки ж точним, як і звичайні інструменти діагностики, пише New Atlas.

Наразі система AliveCor фокусується на виявленні дуже специфічної і смертельної форми серцевого нападу, що має назву інфаркт міокарда ST (STEMI). Цей загрозливий серцевий напад виникає, коли основна артерія повністю заблокована, і смерть може наступити, якщо допомога не прийде протягом дуже короткого періоду часу.

Відео дня

"Якщо у кого-то виникає біль у грудях, а при цьому у них ніколи не було болю в грудях раніше, вони можуть подумати, що це всього лише помилка і вони не поїдуть до відділення невідкладної допомоги. Це небезпечно, тому що чим швидше ми відкриємо заблоковану артерію, тим краще буде для пацієнта", - говорить провідний автор дослідження Брент Мухлестейн.

Традиційна ЕКГ, яка може ефективно ідентифікувати початок STEMI, включає в себе прикріплення 12 датчиків до пацієнта. Розташування кожного з них важливо, оскільки вони відстежують електричну активність серця в різних місцях. Нова система для смартфонів використовує тільки два датчики ЕКГ, які переміщаються по всьому тілу, тому в кінцевому підсумку вона може записувати ті ж 12 показань, що і типова ЕКГ.

Точність нової системи для смартфонів була недавно підтверджена на 204 пацієнтах, що страждають гострим болем у грудях. Всі випробовувані пройшли як традиційну кардіограму, так і дослідження за допомогою двох датчиків і додатку AliveCor. Дослідження показало, що невелика система була майже такою ж ефективною, як традиційна ЕКГ,

Дослідники сподіваються, що новинка допоможе зробити діагностичні дані ЕКГ не тільки більш доступними для тих, хто вважає, що вони можуть страждати від серцевого нападу, а й більш доступними для лікарів в країнах, де важко отримати доступ до апаратів ЕКГ.

Результати дослідження були представлені на науковій сесії Американської асоціації серця в 2018 році в Чикаго на початку листопада.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X