У США представили відеокамеру, яка допомагає сліпим читати звичайні книги

11 листопада 2016, 09:32
Дослідники з Університету Меріленда у США розробили пристрій, який має полегшити життя сліпих

Камера на пальці допомагає сліпим розуміти книги, надруковані звичайним шрифтом, пише New Scientist.

Для читання друкованих матеріалів, багато слабозорих люди покладаються на мобільні додатки, які переводять текст в мовлення. Додаток читає сторінку вголос з її знімка. Але іноді користувачам важко гарантувати, що фото захоплює весь текст.

Відео дня

"Ми хочемо надати кінцевим користувачам можливість виконувати ці дії в повсякденному житті за допомогою технології", - говорить Джон Фроліх з Університету штату Меріленд.

Фроліх і його колеги розробили пристрій, що отримав назву HandSight, який являє собою мікроскопічну камеру, що використовується в медичних зондах. Діаметр камери складає всього один міліметр. Камера встановлена в спеціальному корпусі, який вдягається на вказівний палець. У цьому ж корпусі розміщений вібромотор. HandSight з'єднаний тонким дротом з комп'ютером.

Під час читання користувач повинен почати вести палець по сторінці книги. Зображення з камери буде передаватися на комп'ютер, який буде визначати правильність постановки пальця і розпізнавати, а потім озвучувати текст. Якщо палець поставлений на рядок неправильно, тобто камера бачить частина рядка або не бачить її зовсім, комп'ютер, змушуючи вібромотор вібрувати, допоможе знайти правильне положення.

У випробуваннях HandSight взяли участь 19 сліпих добровольців. Їм було запропоновано за допомогою пристрою прочитати кілька сторінок розважального журналу та шкільного підручника. Швидкість розпізнавання і озвучення тексту системою становила від 63 до 81 слова в хвилину. Для порівняння, середня швидкість читання зрячої людини становить близько 200 слів за хвилину.

"Я дуже радий і схвильований. Я думаю, що цей гаджет може серйозно змінити моє життя", - сказав дослідникам один з добровольців.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X