Перетворюються на Кардачі. Великі російські мережі продають уживані смартфони

11 квітня, 14:20
Великі російські торгові мережі тепер продають б/у смартфони (Фото:weerapat/depositphotos)

Великі російські торгові мережі тепер продають б/у смартфони (Фото:weerapat/depositphotos)

Російські споживачі вже відчули перші плоди обмеження постачання електроніки до країни. Наслідком значного підвищення цін на гаджети та відмови від продажів у кредит та розстрочку стало падіння попиту на нові смартфони.

Торгові мережі вже відреагували на тренд, запустивши програму викупу та перепродажу б/в гаджетів.

Росія, яка досі вважає себе наддержавою, якій не загрожують санкції та інші підступи недружніх країн, посилено впроваджує викуп і перепродаж уживаних смартфонів. Цю послугу вже пропонує Сітілінк, але поки що тільки щодо iPhone, а також найбільша мережа магазинів електроніки РФ Связной. Компанія приймає пристрої всіх виробників та перевіряє за допомогою ПЗ МегаФона і потім успішно реалізовує на полицях своїх магазинів.

Відео дня

Подібні товари мають великий попит - за перший місяць роботи Связной викуповував в середньому 250 пристроїв на день на суму близько 3 млн. рублів. У найближчому майбутньому цей потік навряд чи вичерпається, оскільки, за даними мережі, у кожного власника смартфона вдома є, в середньому, 2,5 гаджета, що не використовуються.

Раніше уживана електроніка цікавила ретейлерів виключно в рамках програми trade in — тобто, уживані смартфони викуповувалися за рахунок придбання нового пристрою. В Україні подібне також можливе — обмін старого гаджета на новий пропонують Алло, Stylus, Xiaomi, проте послуга не має великої популярності.

Нагадаємо, Apple скоротила виробництво кількох моделей iPhone у зв'язку з проблемами в постачанні мікрочіпів, зниженням попиту на смартфони в Китаї та невизначеністю ринку в Європі через війну в Україні.

У відповідь Росія випустила імпортозамінний смартфон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X