У Росії придумали новий спосіб боротьби з небажаними сайтами

13 березня 2017, 10:45
В законодавство РФ готуються внести поправки, які дозволять за рішенням суду сповільнювати швидкість доступу до сайтів компаній-порушників

Розробники документа — Федеральна антимонопольна служба, Роскомнадзор та інші зацікавлені відомства. Закон знаходиться на фінальній стадії узгодження, пишуть Ведомости.

Відео дня

Як повідомляють джерела, ідея народилася в ході обговорень справи ФАС проти Google. Чиновники в кінці 2015 року визнали Google порушником закону про захист конкуренції: компанія забороняла виробникам мобільних пристроїв Android встановлювати додатки конкурентів. Служба оштрафувала Google на 438 млн руб. і зобов'язала усунути порушення, але Google цього не виконав. Пізніше Facebook і Twitter відмовлялися видаляти нібито протиправний контент.

"Є ряд іноземних інтернет-компаній, які заробляють гроші в Росії, але не виконують наші закони. Це свого роду форма цивілізованого примусу до діалогу", — сказав один з чиновників.

Російські чиновники вирішили, що закривати доступ до великих ресурсів недоцільно, особливо в передвиборчий період, тож було вирішено вдатися до такої міри, як зниження швидкості зв'язку.

Поправки про зниження швидкості інтернету, ймовірно, будуть внесені в Думу навесні, говорить співробітник великого оператора зв'язку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X