У Нідерландах відкрилось перше у світі кафе з дронами-офіціантами

26 квітня 2016, 12:47
В рамках фестивалю, присвяченого 60-річчю Технічного університету Ейндховена, при ньому було відкрито кафе, в якому відвідувачів обслуговували дрони

Щоб замовити коктейль (алкогольний або безалкогольний), відвідувачам потрібно було відзначити його в меню. Після цього один дрон-офіціант сканував список, а другий поспішав принести клієнтам напій.

Відео дня

Авторами проекту виступили 20 студентів Технічного університету Ейндховена. На його реалізацію у них пішло 9 місяців. Вони назвали своє творіння Blue Jay. На створення кожного автономного дрона-офіціанта знадобилося близько 2000 євро.

Зовні Blue Jay нагадує літаюче блюдце з сяючими очима. Він оснащений механічним захватом, що дозволяє утримувати напої. Дрон здатний рухатися всередині будівель і у людних приміщеннях.

Автори проекту називають його "поглядом у майбутнє", в якому дрони набудуть широкого поширення. "У технології є потенціал, щоб стати цінним інструментом для людства, - вважає голова проекту Тессі Хартес. – Ми вважаємо, що це наступний мобільний телефон".

Творці Blue Jay бачать для нього безліч застосувань. Дрон може бути не тільки помічником, який приносить келихи з напоями або інші невеликі предмети. Він здатний виступити в якості пожежного або охоронця, який попереджає про появу порушників.

Показати ще новини
Радіо NV
X