Творці Siri готують новий вид штучного інтелекту

5 травня 2016, 08:11
Даг Киттлаус і Адам Чейер, автори сервісу Siri, купленого Apple в 2010 році, збираються представити своє нове дітище по імені Viv. Це буде не просто голосової асистент, а повна імітація живого персонального асистента

Автори стверджують, що Viv буде багаторазово перевершувати існуючі рішення за своїм технічним можливостям. Зокрема, Viv заткне за пояс і Siri, і Cortana, і Google Now.

Всі ці сервіси обмежені в своїх функціях, пояснюють Киттлаус і Чейер. Вони діють за строго розписаним сценарієм і можуть виконувати лише заздалегідь передбачені їх творцями дії - наприклад, включити відтворення музики або сделат замовлення таксі.

Відео дня


Viv буде набагато більш гнучкою. Її алгоритми дозволили розробникам на одній з перших демонстрацій Viv замовити піцу в найближчому сервісі без єдиного телефонного дзвінка і без єдиного пошукового запиту в Google.

"Суть проекту в тому, щоб взяти досвід спілкування людей між собою, і змусити комп'ютери розуміти і підтримувати його", - пояснює Киттлаус.

За його словами, така була первісна задумка при створенні Siri в середині 2000-х, але після того, як проект був проданий Apple, від цієї ідеї мало що залишилося. Стів Джобс хотів, щоб Siri була в першу чергу голосовим асистентом.

Тепер Viv зможе втілити початкову задумку - вона повинна не шукати в інтернеті за ключовими словами запиту користувача, а дійсно розуміти, що він хоче зробити.

Втім, розробники поки не замахуються на повноцінний штучний інтелект. За їх словами, Viv може стати ідеальним посередником між користувачем і програмами, які встановлені на його смартфоні.

Незважаючи на те, що творці Viv поки не розкрили особливостей своєї розробки, вже відомо про спроби Google і Facebook купити новий сервіс.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X