Творці MP3 відмовилися продовжувати роботу з популярним музичним форматом

13 травня 2017, 12:33
Розробник формату, німецький Інститут Фраунгофера випустив офіційну заяву про те, що він припинив програму ліцензування патентів MP3

Один з розробників MP3, Бернхард Грілл, заявив, що новим стандартом аудіофайлів буде AAC, пише NPR.

Стандарт AAC був розроблений у співпраці з дослідниками все того ж Інституту інтегральних схем Фраунгофера. За словами творців, AAC є "більш ефективним, ніж MP3 і пропонує набагато більше можливостей".

Відео дня

При використанні AAC видаляються ті складові сигналу, які не сприймються людиною, видаляється надмірність у кодованому аудіосигналі. Потім сигнал обробляється, додаються коди корекції внутрішніх помилок. Тільки після цього сигнал зберігається або передається.

Зазначимо, що в період з 1991 по 1993 роки, дослідники Інституту інтегральних схем товариства Фраунгофера почали використовувати абревіатуру MP3 як розширення для аудіофайлів, стиснутих за стандартом MPEG-1 Audio Layer III. Через кілька років, в 2000 році вони випустили пропрієтарне розширення формату MPEG-2.5 Audio Layer III — і він став стандартом ринку цифрового аудіо майже на 20 років.

Інженери, які розробили MP3, працювали з неповною інформацією про те, як наш мозок обробляє звукову інформацію, і тому сам MP3 працював на помилкових припущеннях про те, як цілісно ми чуємо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X