Автор браузерів Opera і Vivaldi звинуватив Google у нечесній конкуренції

6 вересня 2017, 09:49
Йон фон Течнер, який розробив браузери Opera і Vivaldi, виступив зі звинуваченнями на адресу пошукача Google

Це сталося після того, як рекламні кампанії Vivaldi на платформі Google AdWords виявилися заблокованими без попередження.

"Те, що відбувається зараз, - найнижча точка. Нещодавно наші рекламні кампанії в Google AdWords були припинені без попередження. З цією ситуацією я стикався і раніше, проте цього разу вибір часу говорив сам за себе. Це сталося після того, як кілька видань опублікували інтерв'ю зі мною, де я висловлювався з приводу практики збору даних користувача та націленої реклами, зокрема, з боку Google і Facebook ", - заявив Йон фон Течнер.

Відео дня

За словами Течнера, таке рішення може бути пов'язано з методами збору персональних даних з боку Google, а також з тим, що браузер Vivaldi, розроблений у 2016 році на ядрі Chromium, також змушений приховувати дані для доступу до сервісів Google.

"Звернувшись до Google з метою вирішити цю проблему, ми отримали роз'яснення, замасковане у вигляді невизначених умов, і деякі з них, як зізналися представники компанії, не були жорсткими вимогами", - додає фон Течнер.

Також Йон фон Течнер зазначив, що монопольне становище на ринках пошуку й реклами "зіпсувало" Google. "Google, на жаль, не може встояти перед спокусою зловживання впливом. Мені шкода бачити те, як та позитивна компанія, яку я колись знав, перетворилася на задираку", - підкреслив Йон.

Додамо, співзасновник Opera Йон фон Течнер покинув Opera Software у 2011 році, а за рік до цього залишив пост генерального директора компанії. У квітні 2016 року він представив браузер Vivaldi, створений однойменною компанією на базі відкритої системи Chromium.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X