Концтабір Аушвіц відтворили у віртуальній реальності, щоб засудити нацистського злочинця

11 жовтня 2016, 11:05
Криміналісти створили 3D-версію Аушвіца для судових процесів над посібниками нацистів

Німецька поліція використала в якості доказу модель концтабору Аушвіц у віртуальній реальності, щоб переслідувати в судовому порядку нацистського військового злочинця, який працював у цьому таборі смерті, пише Engadget.

Відео дня

Фахівці з кримінальної поліції Баварії на чолі з дослідником Ральфом Брекером, створили дуже докладні цифрові моделі об'єкта з використанням карт і фотографій того періоду. Використовуючи гарнітури віртуальної реальності, вони змогли побачити саме те, що бачив би в той час обвинувачений.

"Модель може бути використана в дослідженнях, щоб протидіяти запереченням підозрюваних, які стверджують, що вони не бачили страт або відправлення людей у газові камери з тієї точки, де перебували під час несення служби", - говорить слідчий Йенс Роммель.

Цей метод був використаний на суді у справі колишнього охоронця СС Рейнхольда Хеннінга, який був засуджений до п'яти років в'язниці за співучасть у вбивстві 170000 в'язнів в Освенцімі.

"Перевагою моделі є те, що вона пропонує мені отримати більш повне уявлення про табір і може показати перспективу, яку бачив підозрюваний, наприклад, на табірній вишці", - говорить Брекер.

Крім того, за словами дослідника, метод VR-моделювання може бути використаний і в сучасних судах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X