Страх і ненависть Facebook. Боти навчаться розпізнавати емоції користувачів

6 вересня 2017, 12:20
Фахівці в царині штучного інтелекту тренують ботів Facebook зчитувати міміку людини під час розмови

Дослідники тренували ботів, використовуючи серію відеорозмов по Skype людей, де обличчя кожного учасника було чітко видно, пише Mashable .

Оскільки в роликах обличчя обох співрозмовників одночасно знаходяться на екрані, алгоритм міг спостерігати за тим, як люди змінюють вираз обличчя у відповідь на емоції та репліки співрозмовника.

Відео дня

Примітно, що дослідники не вчили бота розпізнавати конкретний тип виразу або емоції, пов'язані з ними, наприклад, "щасливий" або "сумний". Замість цього вони навчили систему розпізнавати тонкі лінії на обличчях користувачів. Ці візерунки, які іноді називають "мікровирази", як правило, схожі у всіх людей, навіть незважаючи на те що наші обличчя можуть мати зовсім інакший вигляд.

Вивчаючи подібні шаблони, система може передбачати, який із виразів буде найбільш схожим на людську емоцію. Цілком імовірно, що розпізнавання ботами людських емоцій надалі буде реалізовано в розробках, що стосуються віртуальної реальності.

Дослідження Facebook зараз знаходяться на початковій стадії, але вчені сподіваються, що їхня робота буде надихати більше груп фахівців, щоб аналізувати подібні ситуації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X