Сором'язлива залізяка. У Китаї створено робота, який переживає через свою зовнішність

18 квітня 2016, 17:18
Інженери з Науково-технічного університету Китаю в Хефеї представили робота-жінку на ім'я Цзя Цзя. На її створення пішло три роки. Робот вміє розмовляти, змінювати вираз обличчя, рухати губами і тілом, і навіть ніяковіти

"Не підходьте до мене дуже близько, коли фотографуєте. Через це моє обличчя буде здаватися товще," – сказала Цзя Цзя, коли її представили публіці.

Творці Цзя Цзя і раніше працювали над створенням роботів, але ця модель виявилася досконаліше за своїх попередників. Як стверджує Чень Сяопін з Науково-технічного університету, рухи очей Цзя Цзя є більш природними, а коли вона говорить, мова синхронізується з рухами губ.

Відео дня

За його словами, робот "безцінний" і про масове виробництво поки мови не йде. А от роботи з удосконалення моделі будуть продовжені. Інженери планують додати можливість розпізнання виразів облич, що допоможе Цзя Цзя краще взаємодіяти з людьми.

Раніше в Китаї був представлений робот-жінка, що зовні нагадує голлівудську зірку Скарлетт Йоганссон. Її творцем є графічний дизайнер з Гонконгу Ріккі Ма, для якого створення роботів було дитячою мрією. Він планує продати своє творіння, а на виручені гроші побудувати нових роботів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X