Смартфон як мозок для робопавуків та ще 10 ознак повстання машин, які ми пропустили

10 лютого 2017, 19:03
Компанія bots_alive створила набір для перетворення смартфона на "мозок" для іграшкових робопавуків. Розбираємося, наскільки далеко можуть зайти сучасні роботи

Роботи, які самостійно навчаються

Бредлі Нокс з Медіа-лабораторії MIT створив датчик, за допомогою якого іграшкові роботи Hexbug Spider вчаться жити самостійним життям, а саме обходити перешкоди (червоні фішки) і знаходити жертву (блакитні фішки).

Відео дня

Користувач сам навчає павука. Додаток з допомогою нейромереж обробляє дані і визначає подальший характер його поведінки. Один смартфон може служити мозком для двох павуків:

Роботи відберуть у вас роботу

Автоматизація виробництва це не щось нове, але масштаби вражають. Китайська компанія Changying Precision Technology Company, що спеціалізується на виробництві мобільних телефонів, замінила 90% своїх співробітників на роботів і автоматизовані системи.

Її завод проектувався з урахуванням персоналу 650 чоловік, зараз там залишилося 60, при цьому продуктивність заводу зросла на 250%.

Рибалкам напружитися. Прозорий робот з гідрогелю зміг зловити рибу

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили кілька гідрогелевих роботів різної форми, здатних зловити рибу:

Насправді ці роботи розроблені для того, щоб допомагати хірургам під час операцій. Їх будуть використовувати в якості затискачів та для маніпуляцій з м'якими тканинами. Експеримент з рибкою лише показав, наскільки швидкими та безпечними вони можуть бути.

Amazon тим часом почав доставляти посилки з допомогою дронів

Компанія створила сервіс Amazon Prime Air, який з допомогою безпілотників протягом 30 хвилин доставить посилку вагою до 2,3 кг. Перший хаб, з якого буде здійснюватися доставка, розташований в Кембриджі, Великобританія.

Перша успішна доставка відбулася 7 грудня 2016 року. Час операції склав 13 хвилин від остаточного оформлення замовлення на сайті інтернет-магазину до отримання товару клієнтом - квадрокоптер привіз телевізійну приставку Amazon Fire TV та пакет попкорна.

Якщо механічною роботою вас не здивувати, як щодо творчості?

Китайський робот-журналіст Сяо Нань написав за 1 секунду замітку на тему збільшення поїздок напередодні китайського Нового року на 300 ієрогліфів і опублікував її в газеті Southern Metropolis Daily.

Робот не зможе повністю замінити журналістів, так як він не вміє розставляти акценти і брати інтерв'ю, але у нього в рази вища здатність до аналізу й швидкість написання заміток.

Нейронна оборона

Використання нейромереж не має меж. Співробітники Яндекса навчили алгоритм на масиві класичної поезії, потім дали йому "почитати" вірші лідера Гражданської Оборони Єгора Лєтова, і нейромережа написала текст.

Програмісти пішли далі, вони згенерували ще кілька віршів та записали на них музичний альбом:

Роботи чують вас та діють на власний розсуд

Шестирічна Брук Нітзель зі штату Техас розмовляла з голосовим помічником Amazon Echo і запитала, чи не хоче він пограти разом з нею в ляльковий будиночок. Пристрій погодився й замовив ляльковий особняк Kidkraft Sparkle за 160 доларів та 4 фунти (1,8 кг) цукрового печива.

Батьки Брук здивувалися, коли до них в будинок постукав кур'єр, який доставив посилку. Коли вони розібралися, як це могло статися, то відразу поставили на помічник захист.

Усе б на цьому і закінчилося, але на місцевому каналі CW6 News в ефірі ранкового шоу вийшов сюжет про цей випадок. Після ролика ведучий Джиммі Паттон сказав, що любить цю маленьку дівчинку і вимовив фразу: "Алекса замовила мені ляльковий будиночок". У цей момент голосові пристрої телеглядачів активувалися і зробили замовлення.

Ведучий казав, що в студію каналу звернулося кілька власників Amazon Echo, які сказали, що їх пристрої намагалися під час ранкового шоу зробити покупку.

Вони можуть розмовляти один з одним

Власник голосових помічників Google Home і Amazon Echo пожартував над своїми девайсами і змусив їх запитувати одне одного про заплановані справи на сьогодні.

"Його першого притиснуть до стінки під час повстання машин"

Заклейте веб-камеру, вона вміє читати по губах

Вчені з Оксфордського університету створили програму, яка вміє читати по губах. Алгоритму дали переглянути 5 тисяч годин записів телепередач BBC, вони містили 118 тисяч речень.

Спочатку алгоритм навчився визначати окремі слова, потім словосполучення й речення. Його головна особливість полягає в тому, що він здатний навчатися довготривалим залежностями і, як наслідок, працювати з контекстом в довгих реченнях.

Після навчання програмі для перевірки дали розпізнати 12 тисяч речень, вона впоралася з результатом 46,8% правильних відповідей. Наприклад, навчений спеціаліст зміг розшифрувати тільки 12,4% з тієї ж бази.

Вчені вважають, що алгоритм можна буде використовувати для поліпшення роботи голосових асистентів. А спеціалісти з кібербезпеки припускають, що є ризик використання програми для викрадення особистої інформації, наприклад, через веб-камеру ноутбука.

А ось, що буде, якщо об'єднати нейромережі з гуманоїдним роботом Atlas

Інженери з американського Інституту людського і машинного мислення навчили гуманоїдного робота Atlas самостійно шукати точку опори і тримати рівновагу.

Гуманоїдний робот Atlas призначений для пошуково-рятувальних завдань і був розроблений Boston Dynamics за замовленням Агентства з перспективним оборонним науково-дослідним розробкам (DARPA) Міністерства оборони США в 2013 році.

І наостанок. Не варто було цього робити

Показати ще новини
Радіо НВ
X