Слідом за Росією Іран має намір використовувати Telegram та інші месенджери для шпигунства за громадянами

31 травня 2016, 14:18
Іран пішов шляхом Росії і прагне зосередити сервера з особистими даними користувачів всередині країни. Творці популярних месенджерів отримали рік, щоб перемістити інформацію до Ірану

"Іноземні компанії-творці месенджерів, що діють на території країни, повинні перенести всі дані, пов'язані з громадянами Ірану, всередину країни, щоб продовжити діяльність", - йдеться у постанові Верховної ради з кіберпростору Ірану.

Відео дня

Таким чином, влада країни отримає можливість пильніше стежити за розмовами користувачів і поширенням "аморального контенту".

Раніше такі закони були прийняті в Китаї і Росії.

Прийняття цих законів спрощує доступ до влади вмісту приватного листування громадян. Як правило, месенджери (WhatsApp, Telegram та інші) зберігають дані користувачі у своїх хмарних сервісах. Фізично, ці сервера найчастіше розташовані в країнах з найсучаснішими дата-центрами (в США, Голландії, Німеччині тощо).

Законодавство цих країн не дозволяє владі держав, що пильно стежать за своїми громадянами, вільно отримувати доступ до вмісту серверів.

Нові вимоги Ірану можуть особливо зачепити месенджер Telegram. Високий рівень безпеки забезпечив додатку популярність в країні. Вважається, що ним користується близько 20 мільйонів користувачів в Ірані, населення якого становить близько 80 мільйонів чоловік.

У минулому році виконавчий директор Telegram Павло Дуров стверджував, що іранські чиновники хочуть використовувати месенджер, "щоб стежити за своїми громадянами". Він також заявив, що компанія не буде допомагати їм у цьому.

Показати ще новини
Радіо НВ
X