Шедеврально. У Голландії намальована "невідома" картина Рембрандта

8 квітня 2016, 08:15
Команда проекту The Next Rembrandt змогла створити картину, яка настільки точно імітує стиль Рембрандта, що могла б зійти за одну з його невідомих робіт

Учасники проекту прагнули відповісти на питання, чи можна за допомогою сучасних технологій оживити мистецтво голландського художника. Спершу вони ретельно проаналізували всі 346 картин Рембрандта і виділили певні закономірності у творчості майстра.

Відео дня

Вони встановили, що типовою картиною для нього був портрет, на якому зображений чоловік-європеоїд у віці 30-40 років з рослинністю на обличчі, одягнений у чорне з білим комірцем і в капелюсі. Голова чоловіка злегка нахилена вправо.

За допомогою технології розпізнавання облич фахівці The Next Rembrandt зібрали базу, в яку увійшли найбільш поширені риси облич , зображених на картинах Рембрандта. На основі отриманих даних був згенерований набір рис, які потім зібрали воєдино, щоб отримати нове обличчя.

Коли всі дані про творчість Рембрандта були зібрані, а картина готова, її надрукували на 3D-принтері, який наніс 13 шарів спеціальних чорнил, щоб точніше передати текстуру полотен художника. На реалізацію проекту пішло 18 місяців. Картина в стилі Рембрандта складається з 168263 фрагментів, які можна виявити на полотнах голландського майстра.

"Ніхто не стверджує, що Рембрандта можна звести до алгоритму, але ця техніка дає можливість втілити власне бачення його картин в конкретній візуальній формі", - каже історик і автор книги "Всесвіт Рембрандта" Гері Шварц.

Проект The Next Rembrandt з'явився на світ завдяки співпраці нідерландської фінансової групи ING, компанії Microsoft, Делфтського технічного університету та Королівської галереї Мауріцхейс, де виставлений ряд картин Рембрандта.

Показати ще новини
Радіо NV
X