Сайти та платіжні системи. Все, що потрібно знати про нові санкції проти РФ

16 травня 2017, 13:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Одним президентським указом в Україні ввели санкції проти деяких популярних сайтів, телеканалу РТР-планета і навіть батальйону Прізрак

Ці заходи описані в Указі "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" за номером 133 / 2017, який опублікований на офіційному сайті глави держави.

Відео дня

Популярній соцмережі Вконтакте і її українській філії тепер заборонено виводити капітали з України і проводити торгові операції. Але це - не найважливіший заборона. Справа в тому, що Вконтакте тепер не може передавати свої напрацювання третім особам, а доступ до соцмережі в Україні буде закритий. Таким чином, реєстрації, наприклад, домену-дзеркала "Vkontakti", що дозволяє обійти санкційний заборона, чекати не варто.

Крім того, вирішено заборонити інтернет-провайдерам "надавати послуги доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів Mail.ru і соціальних ресурсів ВКонтакте і Однокласники". Таким чином, користувачам соцмережі залишається користуватися проксі-серверами, які маскують їх місцезнаходження.

Цікаво, що сервіс Similarweb називає VK.com найпопулярнішим сайтом в Україні, розділяючи, правда, при цьому google.com.ua і google.com. на два сайти (2 і 6 місця). Таким чином, Вконтакте - другий за популярністю сайт в УА-неті. Сайти ok.ru і yandex.ua замикають п'ятірку лідерів.

Зазначимо, що за даними на лютий 2017 року, щомісячна аудиторія сайту Одноклассники в Україні становить 9,5 млн чоловік. Кожен день соцмережа відвідували 5,4 млн громадян нашої країни. Щодо Вконтакте таких даних немає, але більше 80 000 000 відвідувачів заходять на сайт щодня. З них в Росії проживають приблизно 65%, тобто за межами РФ - близько 30 мільйонів користувачів ВК, значна частина з них - з України.

У санкційний список потрапили і автори антивірусів: акціонерне товариство "Лабораторія Касперського" і її українська філія, а також Товариство з обмеженою відповідальністю "Доктор Веб". Цікаво, що більшість санкцій розраховані на рік, а ось антивіруси та соцмережі потрапили під заборону на три роки. Провайдерам заборонено в тому числі надавати доступ до сайтів виробників антивірусів. За даними на 16 травня сайти працюють, наприклад, ще можна скачати популярну утиліту Dr.Web CureIt!.

Потрапили під санкції і виробники популярного засобу розпізнавання тексту ABBYY.

Крім того, тепер провайдерам офіційно заборонено надавати доступ до сайтів Яндекса. Серед таких сайтів: kinopoisk.ru, disk.yandex.ua, yandex.ua, music.yandex.ua, rabota.yandex.ua, news.yandex.ua, fotki.yandex.ru. У списку є і адресу, з якого можна завантажити Яндекс.браузер, хоча сам браузер, як програмне забезпечення, санкційний список не потрапив.

Описані в тексті указу та санкції проти російських платіжних систем. Зокрема, під заборону потрапила "платіжна організації міжнародної платіжної організації Юністрім", платіжні системи ANELIK, BLIZKO і деякі інші. Під санкції потрапила також компанія 1С, що спеціалізується на дистрибуції, підтримці і розробці комп'ютерних програм і баз даних ділового і домашнього призначення.

Всього в списку санкцій - 468 організацій, зареєстрованих в основному в Росії. Більшість з них відносяться до банківської, судноплавної і авіаційній сферах. Під заборону потрапили телеканали НТВ, РТР-планета, Зірка, ТВ-центр і деякі інші. Але є в переліку і кілька несподіваних позицій, наприклад - терористичні батальйони Сомалі, Спарта і Прізрак. Санкції до них також застосовані на рік.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X