Росія хоче ввести цензуру в Viber, WhatsApp та інших месенджерах

15 червня 2016, 13:25
Сенатор Олена Мізуліна виступила в Раді Федерації РФ з пропозицією ввести в російське законодавство зміни, які дозволять фільтрувати контент в месенджерах

На думку російського сенатора, таке рішення допоможе в боротьбі з шкідливими закритими групами, які стали з'являтися в месенджерах. У таких групах, зазначає вона, поширюються ідеї, що спонукають неповнолітніх до скоєння вбивств.

Відео дня

"Небезпечне явище з'явилося — групам дітей нав'язують вчинення вбивства, розповідають, як їх здійснювати, як це чудово», - заявила Мізуліна. На її думку, в таких групах дітям нав'язують ідеї, що "поліцейські – це зомбі", з якими потрібно розправлятися, як в іграх.

Мізуліна зазначила, що в боротьбі з подібними групами в соцмережах є певні успіхи. Проте в месенджерах, на зразок Viber або WhatsApp вони також існують. Тому сенатор запропонувала "повернутися до обговорення питання про попередню фільтрацію на рівні оператора зв'язку".

Генеральний прокурор РФ Юрій Чайка у відповідь на цей заклик виявив готовність йти на "додаткові законодавчі заходи в разі, якщо того потребуватиме ситуація". Він також закликав інших сенаторів вносити свої пропозиції з цього приводу.

Як зазначає редактор geektimes.ru Анатолій Алізар, незрозуміло, як влада збирається здійснювати попередню фільтрацію повідомлень в месенджерах "на рівні оператора зв'язку", якщо в месенджері використовується end-to-end шифрування". Дана технологія передбачає передачу повідомлення безпосередньо від пристрою до пристрою без посередників. На його думку, в цьому питанні може допомогти введення ліцензування месенджерів.

На думку ряду експертів, ця ініціатива може призвести до заборони ряду месенджерів, які не підуть на співпрацю на території РФ.

Показати ще новини
Радіо NV
X