Продажі комп'ютерів зросли вперше за останні шість років

13 липня 2018, 17:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ринок персональних комп'ютерів виріс у другому кварталі 2018 року, вперше за кілька років.

Ці дані підтвердили дві аналітичні компанії: Gartner і IDC, повідомляє The Verge.

При цьому IDC заявила про підвищення продажів на 2,7 відсотка, а Gartner - на більш скромні 1,4 відсотка. Цікаво, що IDC повідомляла про потенційне зростання ринку ще в кінці 2017 року, але Gartner і IDC відстежують продажу ПК по-різному.

Відео дня

Дані IDC включають пристрої Chromebook і виключають планшети Windows, в тому числі і пристрої зі знімною клавіатурою, на кшталт Surface Pro. Gartner враховує планшети на базі Windows в якості ПК і виключає Chromebook і різні "нестандартні планшети". У минулому році в першу чергу Chromebook забезпечили зростання в сегменті ПК, але тепер стає ясно, що зростання продажів також відбувається на звичайних ПК з Windows або Mac. Це перший за рік зростання поставок ПК з першого кварталу 2012 року.

Очікується, що бізнес-ПК з Windows 10 стимулюватимуть подальше зростання продажів комп'ютерів.

"Зростання поставок ПК у другому кварталі 2018 року було обумовлене попитом на ринку бізнесу, що компенсувало зниження поставок в споживчому сегменті. В бізнес-сегменті цей імпульс ослабне через два роки, коли пройде пік заміни для Windows 10", - говорить головний аналітик Gartner Микако Китагава.

"Хоча традиційні комп'ютери, мабуть, не підходять для вирішення абсолютно будь-яких завдань, ринок як і раніше показує стабільність, оскільки досвід роботи з ПК розвивається і поліпшується. Деякі види десктопів демонструють зростання на тлі циклів оновлення обладнання в компаніях", - зазначив Джей Чоу, менеджер з досліджень IDC.

Останнім часом лідерами ринку є HP, Lenovo, Dell, Apple і Acer. Gartner ставить на перше місце компанію Lenovo, тоді як IDC говорить про лідерство HP. В описі місць з третього по п'яте обидві компанії одностайні: за двома лідерами слідують Dell, Apple і Acer. П'ятірка виробників буде продовжувати домінувати на ринку, оскільки продажі ПК, схоже, стабілізуються після багатьох років спаду.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X