Президент США відмовився від BlackBerry і перейшов на "іграшковий" Samsung

16 червня 2016, 12:30
З 2009-го року президент США Барак Обама користувався захищеним телефоном BlackBerry 8830 World Edition. Тепер він оновив апарат і, найімовірніше, носить у кишені Samsung Galaxy S4

Президент похвалився обновкою під час шоу Пізньої ночі з Джиммі Феллоном. Обама розповів публіці, що лише в цьому році у нього з'явилася можливість поміняти свій BlackBerry на новий смартфон. За його словами, така перспектива його порадувала, однак новий апарат виявився не таким, як він уявляв.

Відео дня

Президент США зізнався, що з міркувань безпеки, його смартфон не може робити фотографії або програвати музику. Його функціональність настільки обмежена, що Обама порівняв його з дитячим іграшковим телефоном.

Ймовірно, новий захищений телефон президента - Samsung Galaxy S4. Як зазначає сайт Ars Technica, в даний час це єдиний смартфон, що відповідає вимогам американського Агентства з захисту інформаційних систем (DISA). Тільки S4 може працювати в захищеній мережі SIPRNet, яка використовується Міністерством оборони та Державним департаментом США для передачі секретної інформації.

У DISA є програма, в рамках якої створюються захищені телефони для міністерства оборони. За умовами даної програми, смартфони позбавляються деяких базових функцій. Наприклад, у них не працює камера, а встановлювати програми можна тільки через власний магазин DISA.

Ймовірно, можливості телефону Барака Обами ще більш обмежені. Ars Technica вказує на те, що смартфон президента має обмеження на вихідні дзвінки, а вхідні контролюються з захищеного вузла.

Показати ще новини
Радіо NV
X