Повітряні гроші. Boeing виплатить $2 мільйони тому, хто зможе створити функціональний реактивний ранець

27 вересня 2017, 11:17
Компанія Boeing спонсорує конкурс зі створення персонального літального апарату з можливостями вертикального зльоту і посадки

Конкурс зі створення незвичайного транспортного засобу триватиме до вересня 2019 року, пише The Verge.

Організатори конкурсу кажуть, що вони хотіли б стимулювати команди студентів, інженерів і винахідників розробити пристрій вертикального зльоту і посадки, яке є безпечним, тихим, ультра-компактним, і здатним перевозити одну людину на 20 миль або більше без дозаправки або підзарядки. Іншими словами, пропонується створити реактивний ранець, який може бути "використаний в будь-якому місці".

Відео дня

До 18 квітня 2018 року учасники програми повинні представити письмову пропозицію із технічним описом своєї ідеї. Десять кращих з представлених матеріалів отримають приз 20 000 $. На другому етапі конкурсанти повинні створити робочу модель пристрою вертикального зльоту і посадки. Чотири переможці отримають по 50 000 $. У вересні 2019 року відбудеться конкурс за головний приз в розмірі 1 мільйон доларів. Проекти будуть оцінюватися групою експертів з Boeing і інших профільних організацій.

Організатори вважають що кілька технологічних проривів останніх років дають можливість створення персонального реактивного літального апарату. Однак Майк Хіршберг, виконавчий директор Американського вертолітного товариства і один з організаторів конкурсу, заявив журналістам, що мета конкурсу - "не будувати і продавати реактивні ранці, як аксесуари, а надихнути студентів і майбутніх інженерів".

Близько року тому, в жовтні 2016, НВ повідомляло, що компанія JetPack Aviation провела перші публічні випробування свого нового ранця - джетпак пролітав три з половиною хвилини. Льотчик і співзасновник компанії JetPack Aviation Девід Мейман самостійно злетів на новому реактивному ранці JB10 і політав кілька хвилин на очах у здивованої публіки в Монако.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X