Повість, написана роботом, здобула перемогу на японському літературному конкурсі

25 березня 2016, 11:17
Історія, яку написав штучний інтелект (ШІ), пройшла перший раунд японського літературного конкурсу Nikkei Shinichi Hoshi Literary Award

Твір ШІ називається День, коли комп'ютер написав повість. Втім, він зробив це не без допомоги людини. Люди відібрали певні слова і фрази, які ШІ повинен був використовувати в тексті, а також дали основу для сюжету. Іншу частину роботи зробила програма.

Відео дня

"Досі штучний інтелект використовували для рішення задач, у яких є відповіді, наприклад, го або сьоґи, - розповідає Хітоші Мацубара з університету майбутнього у Хакодате, який є одним з творців ШІ-письменника. – В майбутньому мені б хотілося розширити можливості ШІ, щоб він зміг проявляти людську креативність".

За словами письменника-фантаста Сатоши Хасе, який також брав участь у змаганні, повість, написана ШІ, була "добре структурована". Однак у неї були і "деякі проблеми", в тому числі і з якістю опису персонажів.

Слід зазначити, що у конкурсі брали участь і інші твори штучного інтелекту. Журі Nikkei Shinichi Hoshi Literary Award прийняло близько 1450 романів. З них 11 належали перу ШІ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X