Попустували і досить. Як Microsoft вирішив тихенько поховати проект Cortana

18 січня 2019, 14:53

Microsoft відмовилася від конкуренції з Amazon Alexa і Google Assistant. Замість цього їх голосовий помічник Cortana стане застосунком, даступним на різних платформах.

Багатомільярдна корпорація Microsoft відома своїми частими провальними проектами, на які пішло дуже багато коштів і часу. Значна частина таких проектів лежить на плечах колишнього генерального директора і досить одіозного керівника Стіва Балмера.

Відео дня

Але, з початку 2014-го, СEO Microsoft став Сатья Наделла, який помітно змінив компанію, починаючи від дизайну гаджетів і закінчуючи загальною політикою розвитку програмного і апаратного забезпечення.

Так сталося і з голосовим помічником Microsoft Cortana, який, до речі, також запустили в 2014-му. Довгий час сервіс не знаходив широкого відгуку у користувачів, і, днями, замість того, щоб додати Cortana в список провальних проектів, керівництво вирішило змінити принцип роботи голосового помічника.

Як повідомляє The Verge, днями Сатья Наделла заявив, що Сortana більше не буде конкурувати з більш популярними сервісами Amazon Alexa і Google Assistant. Замість цього застосунок Microsoft зроблять доступним для всіх передплатників Microsoft 365 і користувачів мобільних платформ.

"У вас повинна бути можливість використовувати це (Cortana - ред.) а Google Assistant, у вас повинна бути можливість використовувати це в Alexa, точно так само, як ви використовуєте наші програми на Android і iOS, тож, принаймні, ми хочемо думати про те, в якому напрямі це буде розвиватися", - говорить Сатья Наделла.

Раніше Microsoft домовилися про інтеграцію Cortana в Alexa, і тепер очевидно, що керівництво розглядає свій голосовий помічник, як застосунок для різних платформ, замість того, щоб продовжувати змагатися з більш сильними гравцями ринку в цьому сегменті.

Незважаючи на те, що Microsoft вже не робить ставку на виробництво власних смарт-спікерів і прибрало Cortana з підрозділу з розроблення штучного інтелекту, такий хід ще не можна назвати вбивством цього сервісу.

Хоча, перспективи у Cortana справді не райдужні: близько місяця тому аналітик хедж-фонду Loup Ventures Джин Манстер вирішив перевірити який розумний помічник найкращий - Amazon Alexa, Apple Siri, Google Assistant або Microsoft Cortana.

Найрозумнішим виявився Google Assistant з 87,9% правильних відповідей на запити. На другому місці Siri з показником 74,6%, на третьому - Alexa з 72,5%, і найменше розумів людей якраз Cortana - тільки 63,4%.

Loup Ventures
Фото: Loup Ventures

Можливо, рішення інтегруватися з іншими платформами дійсно допоможе голосовому помічнику Microsoft залишитися на плаву, адже, за такою ж схемою, Microsoft зробили доступними Skype-дзвінки через Alexa, і сервіс Amazon також підтримується на Xbox One.

Нагадаємо, одними з найбільш провальних проектів Microsoft було розроблення смартфонів. У 2010-му компанія випустила перші моделі KIN ONE та KIN TWO, але вони змогли протриматися на ринку лише кілька місяців.

У 2013-му керівництво техногіганта наважилося на співпрацю з Nokia, що згодом виявилося одним з найгучніших провалів в історії компанії. Суть покупки була в поліпшенні і просуванні власної марки бюджетних смартфонів Windows Phone.

Але, на жаль, навіть після насильного переведення пристроїв Nokia на операційну систему Windows - в своєму ціновому сегменті ці смартфони виявилися неконкурентоспроможними на ринку. Після офіційної смерті Windows Phone восени 2017-го Microsoft втратили близько $ 8 млрд.

Подібна угода з компанією aQuantive забрала у Microsoft більше $ 6 млрд. Плануючи створити конкуренцію рекламним сервісам Google, в 2007-му Microsoft придбали aQuantive за $ 5,9 млрд.

Цілих п'ять років згаданий CEO Microsoft Стів Балмер намагався виправдати своє рішення і принести прибуток компанії, але не зміг уникнути катастрофи. Перспективна компанія була закрита, а марнотратний менеджер незабаром втратив свою позицію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X