Після скарг на цензуру Facebook змінить алгоритм показу популярних новин

24 травня 2016, 10:33
Після того, як соціальну мережу Facebook звинуватили у замовчуванні певних тем на етапі відбору популярних новин і показу їх користувачам, в компанії вирішили внести зміни в цей алгоритм

"Наше розслідування не дало ніяких доказів систематичної політичної упередженості у виборі новин, включених в популярні теми", - заявив головний юрисконсульт Facebook Колін Стреч, пише The Verge.

Відео дня

При цьому в компанії визнали, що теоретично можливість ручного коригування показів новин працівниками соціальної мережі існує, і в зв'язку з цим вирішили вжити ряд заходів.

В першу чергу, відзначили в Facebook, компанія проведе перенавчання та розробку нових інструкцій для співробітників, що відповідають за механізм показу популярних новин.

Крім того, Facebook більше не буде покладатися на список популярних видань, який використовувався в роботі алгоритму, і не буде порівнювати популярність матеріалів з порядком денним найбільших видань США.

Нагадаємо, ранее ЗМІ поширили інформацію про те, що Facebook систематично прибирав з Trending News - топ обговорюваних матеріалів - статті з консервативних ЗМІ про республіканських політиків. Джерелом подібної інформації стали два колишніх редактора рубрики, які дали інтерв'ю виданню Gizmodo.

Найбільша в світі соцмережа Facebook у відповідь на звинувачення у політичній цензурі опублікувала внутрішні редакційні правила, які спростовують подібні заяви.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка
Редактор: Марія Кабацій

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X