Після блокування ВКонтакте рунет втратив половину українського трафіку

24 травня 2017, 13:24
Кількість відвідувачів російських ресурсів з території України зменшилося більш ніж в два рази з моменту введення санкцій

Українська аудиторія на російських ресурсах скоротилася з 22,7 млн 16 травня до 9,1 млн 20 травня, пише Ліга з посиланням на дані Liveinternet.

Максимальна кількість відвідувачів Рунета з нашої країни було досягнуто 16 травня, в день, коли стало відомо про підписання президентом Петром Порошенком указу про введення санкцій проти низки російських компаній. Тепер же Україна майже зрівнялася за показником інтернет-трафіку з Казахстаном.

Відео дня

Можна визначити, що аудиторія російських соцмереж з України значно зменшилася. Статистика показує, що максимальне "осідання" у соцмережах спостерігалося в минулу суботу, 20 травня. У цей день обсяг загального трафіку ВКонтакте, наприклад, просів у порівнянні з позаминулою суботою більш ніж на 10%. Це може означати, що в той день відпала велика частина української денної аудиторії соцмережі.

Минулої неділі аудиторія ВКонтакте трохи відновилася і стала на 8% менше, ніж тижнем раніше. У понеділок, 22 травня, вона продовжила відновлюватися. При цьому частка українського трафіку в Рунеті не змінювала свого спадного тренда.

Це пов'язано з тим, що велика кількість українських користувачів освоїли VPN-додатки. Зокрема, трафік з Німеччини збільшився з 3 млн до 4,7 млн відвідувачів щодня, оскільки одне з найбільш популярних серед українців VPN-додатків - німецький ZenMate, який налічує 39 млн користувачів по всьому світу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X