Пентагон заборонив продаж китайських смартфонів Huawei та ZTE на військових базах по всьому світу

3 травня 2018, 14:29

Пентагон має намір припинити продажі телефонів Huawei і ZTE в торгових точках на американських військових базах в різних країнах.

Подібний крок пояснюється турботою про національну безпеку, йдеться в статті Wall Street Journal.

"Пристрої Huawei і ZTE можуть представляти неприйнятний ризик для персоналу, інформації та місії департаменту. У світлі цієї інформації не було розумним, щоб магазини департаменту продовжували їх продавати", - заявив представник прес-служби Пентагону Майкл Дейв Істбурн.

Відео дня

Він мав на увазі торгові точки на військових об'єктах або поблизу військових об'єктів в США і за кордоном, які обслуговують американських солдатів і моряків. За його словами, в цих точках було продано 2400 телефонів Huawei і ZTE в минулому році.

Заборона також поширюється на модеми для мобільного інтернету та інші продукти для мобільного зв'язку.

Майор Істбурн сказав, що Пентагон не може диктувати, чи можуть військові купувати телефони в іншому місці для особистого використання. Але він сказав, що вони "повинні пам'ятати про ризики безпеки, пов'язані з використанням" пристроїв. За словами людей, знайомих з цим питанням, військові чиновники побоюються, що китайський уряд зможе відстежувати місцезнаходження солдат за допомогою пристроїв Huawei або ZTE. Це може дозволити шпигунам дізнатися про базові операції.

Незрозуміло, як на виробників телефонів може вплинути заборона Пентагону. Обидва бренди Huawei та ZTE популярні за межами США, в тому числі в країнах, де у США великі військові бази, такі як Німеччина.

Раніше повідомлялося, що ФБР, ЦРУ і Агентство національної безпеки (АНБ) США не рекомендують американцям купувати і користуватися телефонами Huawei та ZTE, оскільки китайські виробники смартфонів становлять загрозу безпеці для американських покупців.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X