Пальцем зроблений. Samsung Galaxy S10 розблокували за допомогою фейкового 3D-відбитка
Користувач фотохостингу Imgur зміг обдурити систему блокування екрана флагманського смартфона Samsung Galaxy S10 c допомогою 3D-копії свого пальця.
Кілька тижнів тому незалежний блогер Зак Нельсон заглянув всередину смартфона Samsung Galaxy S10. Виявилося, новий ультразвуковий сканер відбитків пальців, який захований під дисплеєм, має кілька проблем.
По-перше, деталь зміщена на чотири міліметри вліво, хоча в Samsung заявляли, що сканер розташований чітко по центру екрана. А по-друге, сенсор склеєний з основою дисплея, що означає неможливість його заміни без заміни всього дисплея.
Якщо ультразвуковий сканер вийде з ладу, - клієнтам Samsung доведеться або перестати ним користуватися, або віддати більше половини вартості смартфона за новий дисплей Galaxy S10, який визнали найкращим серед коли-небудь встановлених на телефонах.
Але, найголовніше, що нова вбудована в екран система безпеки виявилася не такою вже й безпечною. Користувач фотохостингу Imgur під ніком darkshark зміг обдурити сканер за допомогою 3D-моделі свого пальця.
Як передає N+1, умілець просто сфотографував відбиток свого пальця на келиху вина, і зробив його бінарну чорно-білу версію. Після цього, він створив рельєфну 3D-модель відбитка пальця і роздрукував її на тонкій полімерній платівці.
Останній флагманський смартфон Samsung не пройшов випробування і його вийшло розблокувати фейковим відбитком пальця, який, по суті, може зробити будь-яка людина навіть без спеціального дорогого обладнання.
Незважаючи на те, що виробники смартфонів довго працювали над вбудовуванням сканерів відбитків пальців всередину дисплея - ця технологія досі є не найнадійнішим методом захисту. У новій лінійці Samsung Galaxy S10, яку представили в кінці лютого 2019-го, інженери представили вбудований ультразвуковий сенсор, який дозволяє створювати об'ємну модель відбитка пальця.
У південнокорейській компанії вважали, що така технологія підвищить безпеку пристрою і його буде складніше розблокувати, в порівнянні з оптичними сканерами, які аналізують плоске відображення відбитка пальця. Але, як видно, навіть таку систему зараз можна досить легко обдурити.
Ще одним доказом недостатньої надійності вбудованих в екран сканерів відбитків пальців є те, що таку опцію не використовує компанія Apple навіть у своїх останніх iPhone. Одними з ключових принципів роботи Apple є надійні системи безпеки їх пристроїв і високий рівень захисту персональних даних користувачів.
Про це неодноразово говорили як засновник компанії Стів Джобс, так і чинний керівник Apple Тім Кук. Кілька років тому корпорація з Купертіно відмовила ФБР в наданні доступу до iPhone терориста, який влаштував масовий розстріл в Сан-Бернардіно, оскільки навіть Apple не може відновити дані на телефоні, якщо пароль був введений неправильно більше 10 разів.
Зараз головною системою безпеки при розблокуванні iPhone є сканування обличчя Face ID. Технологія працює швидше і надійніше, ніж її аналоги у інших брендів на операційній системі Android.
Нагадаємо, в кінці 2018-го експерти провели тести систем розпізнавання обличчя сучасних смартфонів, намагаючись обдурити їх за допомогою надрукованої на 3D-принтері людської голови.
Смартфони LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note8, OnePlus 6 і Apple iPhone X тестували за допомогою 3D-голови, яку роздрукували майже за $400.
"На всіх чотирьох телефонах з Android фальшива голова допомогла розблокувати телефон, хоча й з різним ступенем легкості. IPhone X був єдиним пристроєм, який так і не вдалося обдурити", - відзначав автор експерименту.
Найбільш ненадійним з перевірених гаджетів виявився OnePlus 6, який майже завжди не впізнавав фальшиву голову і знімав блокування.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.