Глаз-алмаз. 5 найкращих додатків для заняття фотографією на iPhone

5 листопада 2015, 10:30
Камера iPhone знімає відмінно, а простота налаштувань дозволяє навіть повного дилетанту відчути себе справжнім фотографом. Однак, iPhone здатен на більше

Додатків для заняття фотографією в App Store сотні, якщо не тисячі. Вони дозволяють істотно розширити функціонал вбудованої камери. І хоча багато користувачів вважають, що можливостей штатного додатка досить, додаткові функції часто відкривають нові цікаві можливості.

Відео дня

Деякі з них можуть допомогти початківцям опанувати мистецтво фотографії. Інші розширять горизонти тих, хто у фотографії не новачок.

НВ відібрало 5 найцікавіших програм, доступних для завантаження в App Store.

Camera+

$2.99

Найстаріший і неймовірно популярний додаток, який роками незмінно отримує найвищі оцінки від експертів. На даний момент, його купили в App Store вже більше 10 млн. користувачів.

За задумом розробників, програма має повністю замінити собою штатний додаток камери, оскільки містить в собі все те, що є в ньому плюс ще багато цікавих функцій. Наприклад, безліч колірних і контрастних фільтрів, особливий режим макро, збільшений 6-кратний зум, різні ефекти, які можна застосовувати безпосередньо в процесі зйомки. Тут є навіть власний оптичний стабілізатор, який дозволяє робити більш чіткі знімки в русі.

Журнал Time назвав цей додаток аналогом "якісного дзеркального об'єктива для iPhone".

PicEffect Studio

Безкоштовно

На перший погляд, цей додаток являє собою просто один з багатьох фоторедакторів в App Store. Але на практиці, це, можливо, єдиний додаток, який варто поставити любителям фотографії. Ну, а фанатам Instagram без нього взагалі ніяк.

Звичайні фільтри Instagram здадуться банальними порівняно з можливостями, які надає цей додаток. Тим більше, що вони застосовуються з тією ж легкістю, що і в Instagram.

Але крім цього, програма дозволяє регулювати багато параметрів зображення, починаючи з банальних яскравості і контрасту і до досить серйозних втручань у картинку.

F/8 DoF Calculator

$3.99

Цей додаток створено для того, щоб зробити iPhone незамінним помічником для серйозного професіонала, який знімає дзеркальною камерою. Звучить загадково? Але факт залишається фактом. Програма дозволяє підрахувати оптимальну глибину різкості і фокусну відстань для того, щоб отримати ідеальний кадр з допомогою "дзеркалки".

Всі параметри кадру виводяться на екран iPhone і оновлюються в реальному часі, що дозволяє фотографу миттєво коригувати параметри зйомки на "дзеркалці".

У базі даних програми містяться 800 камер, включаючи всі моделі Nikon, Canon та інших відомих брендів, а також сотні популярних моделей об'єктивів. Це робить програму універсальним помічником для фотографа з будь-камерою.

Sphere – 360 Photography

Безкоштовно

Дуже зручний додаток для зйомки свого життя буквально з усіх точок зору. Простіше кажучи, ця програма дозволяє створювати сферичні зображення та панорами. Головне — щільно притискати лікті до тулуба, заздалегідь попереджає розробник. В іншому, проблем зі зйомкою не буде. Програма все робить за фотографа.

Головне — бути щасливим володарем досить сучасного iPhone — версії старіші за iPhone 4, на жаль, не підтримуються.

Manual

$1.99

Романтикам і любителям "старообрядницьких" підходів до фотографії варто придивитися до цього додатка, яке дозволяє безпосередньо втручатися в процес установки камери iPhone.

Вперше функція коректування налаштувань експозиції з'явилася ще в iOS 8. Але штатний додаток камери дозволяє лише примітивні зміни, наприклад, трохи освітлити або затемнити картинку. А Manual дає власникові iPhone таку ж владу над експозицією як класична фотокамера. Тут є засоби контролю над витримкою, діафрагмою, значенням ISO і навіть функція експокорекції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X